Puskurissa oli että näitä maahantuodaan mutta kysyntä ei ole suurta ja hinnat tippuu. Ketkä niitä myy, paljonko mahtais maksaa joku dieselmalli hyvillä varusteilla? Eikös diesel ole bemarin joten niiltä osin on laadukas?
Mistä uusia Rover 75:ia?
3
1538
Vastaukset
- Audisti
En muista ulkoa mutta huhtikuun TM:ssä oli juttua ko. firmasta.
- Roveristi
Uusia Rovereita saa esimerkiksi Karaasin (www.karaasi.com), Lohjan Laatuautojen (www.laatuautot.com) tai Huoltorepin (www.huoltorep.fi) kautta.
Itse suosittelisin erittäin lämpimästi tuota Karaasia, palvelu on hyvää ja asiallista. Kaikki yllämainitut liikkeet huoltavat myös Roveria, eli myyntiliike hoitaa senkin puolen.
Hintaa dieselistä kannattaa kysyä erikseen. Tällätietoa hinnat ovat n. 35 t€ porrasperäinen ja n. 37 t€ farmari. Malleissa on vielä erikseen Silverstone Edition, jossa "vakiomallista" poiketen on lievä madallus ja 17" vanteet. Lue kommentit SE:n kyydeistä vähän alempaa "Onko kokemuksia R75:n madallukse...".
Vakiona on ihan kohtuu hyvä varustus, automaatti-ilmastointi, 2.5 V6 moottori, 4xsähkölasit ja s.peilit, kauko k.lukko varashäly, vakionopeuden säädin, jne. Sitten on olemassa varustelutaso, jossa on edellisten lisäksi xenon valot, nahkasisustus, sähkökattoluukku, jne.- Roveristi
Unohtuikin tuossa kertoa, koskien tuota kysyntää, että ei se suurta ole, mutta pelkästään vuoden 2004 aikana uusia 75:ia rekisteröitiin Suomeen 34 kappaletta. Se on mielestäni aika hyvin, kun ottaa huomioon, että autoa ei ole mainostettu missään julkisessa mediassa, ei sanoma- eikä aikakauslehdissä, ei radiossa, ei telkkarissa.
Dieseli on bemarilta, mutta käyttökokemuksia siitä ei itsellä ole hirveämmin. Mutta ainakin toi 2.5 V6 menee tosi mukavasti, ja omistajan mukaan pääsee vakionopeudensäädin päällä helposti jopa 7L / 100km. Ei paha ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1289147Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3176970Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1005990- 1523890
Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja
Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.803273Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.303271- 1812601
On asioita joita kadun
Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä171846- 321498
Mitä sä pelkäät?
Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le191296