Sateenkaaritapahtumat. Provinssifestivaali.

Seinäjoen Provinssifestivaali taisikin olla sateenkaaritapahtuma, johon heteroilla oli porttikielto.
Pohjanmaalla on tunnetusti runsaasti laestadiolaisia, joten monen nuoren arvot olivat ristiriidassa festivaalin toimitusjohtajan sisäänpääsyyn vaatimien arvojen kanssa.
199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heterot eivät taida päästä Suomessa vapaasti enää muihin kekkereihin, kuin herättäjäjuhlille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Seinäjoen Provinssifestivaali taisikin olla sateenkaaritapahtuma, johon heteroilla oli porttikielto.
Pohjanmaalla on tunnetusti runsaasti laestadiolaisia, joten monen nuoren arvot olivat ristiriidassa festivaalin toimitusjohtajan sisäänpääsyyn vaatimien arvojen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu