Miten miehet kehtaa itkeä jos 3x on koskettu pyllylle

Tai jotain vähän sanottu pahasti, kun tämä on ihan normaalia toimintaa miehiltä itseltään näissä tosimiesten työpaikoissa kuten poliisissa, pelastuksella ja ensihoidossa. Heti väännetään oikeuskeissiä. Eikö pää kestä mitään ottaa vastaan?? Itse saa toimia miten vain.
132604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kun mies tekee noin se oli vain leikkiä tai jokin "perheen" tapa ihan kuin yhtäkkiä ollaan jossain 60-luvun juopporäkälässä ja toisena hetkenä ollaan niin kehityksen huipulla "asiantuntijana".

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    😋 ­­­N­­y­m­f­o­­m­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17916423q

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Näin lautanaismiehenä arvioin ettei mitään loukkaavaa tai rikollista ole tapahtunut. Uhriksi esittäytyvä mies on pystynyt toimimaan tapahtuman jälkeen täysin rationaalisesti ja rauhallisesti. Lisäksi hän on kyennyt jatkamaan työtehtävissään täydin normaalisti.

Sitä paitsi hän on ollut tarkoituksella yöaikaan liikkeellä paljastavissa ja kiihottavissa vaatteissa, silminnäkijöiden mukaan hänellä on ollut lisäkiihottimina pamppu, käsiraudat, etälamautin sekä ase. Lisäksi hän on liikkunut naisia innostavalla tavalla. Eikö hänen isä ole hänelle kertonut, että tällainen toiminta on vaarallista ja voi johtaa vakaviin seurauksiin?

Äänestä
  • Kyseisen poliisin instagram tilinsä perusteella voidaan todeta käytäksen muutoinkin olleen kevytkenkäistä ja itseään tyrkyttävää. Mikä on kun ei huomio kelpaa?

    Miesten tulisi opetella viestimään selkeämmin ja päättämään mitä haluavat. Ei naiset voi ymmärtää, jos ensin viekotellaan ja sitten ei sovikaan koskea!!

    Äänestä

Tästähän tällä palstalla on just kirjoitettu, kun miehet ei nykyään enää kestä mitään läppää. Oikeudella uhataan heti kun vähän katsoo päin. Vähän hankala lähestyä baarissakaan kun heti syyllistyy johonkin raiskaukseen vähintään.

Ja ne vaihtaa mieltäkin niin nopeasti. Ensin joku juttu on niistä tosi hauska, mutta kun teet sen niille niin se ei ookaan.

Ihme tuuliviirejä. Johtuuko hormoneista?

Äänestä

En ole koskaan naisena, miehenä enkä muun sukupuolisena joutunut koskettelun kohteeksi niin en voi kuvitella miltä se tuntuisi. Tämän vuoksi minusta poliisin reaktio on liioiteltu.

Toisaalta olisi tosi kiva jos joku joskus koskisi ja huomaisi hyvin treenatun vartaloni, joten moinen käytös on ihan cain otettava kohteliaisuutena eikä kitistä kuin mikäkin pikkutyttö.

Äänestä

Jospa reagointi oli herkkää siksi koska kyseessä oli virkavallan edustaja, eli tavallisen pullopersereiskan tapauksessa asia olisi enempi henkilökohtainen.

Äänestä
  • Uli uli

    Äänestä

  • Etkö oikein ymmärtänyt pointtia? Onko sinulta poistettu huumori?

    Äänestä

Ihmeellistä kitinää tämä koko palsta.

Äänestä

Kyseinen ahdistelija Kuopiossa oli Annemari Johansson. Vähän googlettaa niin voi ymmärtää miksi poliisi teki tästä jutun.

Äänestä
  • Ai murhapalstalta taas haettubtiedot?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ai murhapalstalta taas haettubtiedot?

    Kyllä kyseinen ”nainen” on kertonut sen omassa intassa. Kokeile ylilautaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tai jotain vähän sanottu pahasti, kun tämä on ihan normaalia toimintaa miehiltä itseltään näissä tosimiesten työpaikoissa kuten poliisissa, pelastuksella ja ensihoidossa. Heti väännetään oikeuskeissiä. Eikö pää kestä mitään ottaa vastaan?? Itse saa toimia miten vain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu