Kehitys nimeltä ympäristönturmelu pitää yllä elättejä, jotka pilaavat tämän päivän lasten ja nuorten tulevaisuuden.
Maailmanluokan kehitys
19
1057
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on . Mut nyt on natsihallitus ja tulee kunnon jugend koulutus ..$$
- Anonyymi
Pierussa on kaksi ässää kuten rahassa. Mitä tulee koulutukseen, viihdemarkkina koulutti jo nuorison, kuten muutkin väestön osat ja ss-konsulentit jäävät jugendhuonekaluineen nuolemaan näpheppejään.
- Anonyymi
Lapset ja nuoret voisivat myös miettiä, että mitä heidän tekemänsä ilkivalta maksaa haminalaisille. Näiden korjaustyöt ovat aina jostain tärkeämmästä pois. Idiootit, tissiposket sahaavat omaa oksaansa. :D
- Anonyymi
Onks ne vilauttaneet itse itselleen omaa häntäänsä syöttiympyrällään ja ympyrä vaan tihenee. Onneksi maailman turvallisuus kuitenkin matkalla parempaan eikä huonompaan.
- Anonyymi
Maailman turvallisuus. Ekosysteemi joka on edellytys kaikelle elämälle, on kokenut kovia ihmisen käsissä, eikä tilanne ole todellakaan turvallinen. Ihmiskunta on paisunut ja kulutus tapissa. Samaan aikaan kun puhutaan luonnon merkityksestä, halutaan repiä siitä hyötyjä - enemmän ja enemmän.
- Anonyymi
Aikuiset voisivat myös miettiä, että mitä heidän tekemänsä ilkivalta planeetalle tarkoittaa tulevaisuuden kannalta lapsille ja nuorille. On huvittavaa lukea eri yhteyksistä mainoslauseita, joissa hehkutetaan esim. puhdasta meriluontoa mutta todellisuudessa ollaan hurmoksessa laitoksesta, jonka suunnitelmissa on järjestää suuren luokan ympäristökatastrofi . Ikävää on myös se, että haminalaiset päättäjät vaikuttavat olevan aivan pallo hukassa näissä asioissa.
- Anonyymi
Pitäähän niitä työpaikkoja saada se muutama hassu paikka, jotka tämä akkutehdas mahdollistaa. Pitäähän laiskoille paperimiehille uudet ansiot saada nyt kun Sunilakin loppuu.
Päättäjille vaan iso kasa euroja ja/tai etuja kouraan, niin lupa heltiää kyllä, vaikka luonto siinä "vähän" osumaa ottaisikin.
t.tsut tsut - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäähän niitä työpaikkoja saada se muutama hassu paikka, jotka tämä akkutehdas mahdollistaa. Pitäähän laiskoille paperimiehille uudet ansiot saada nyt kun Sunilakin loppuu.
Päättäjille vaan iso kasa euroja ja/tai etuja kouraan, niin lupa heltiää kyllä, vaikka luonto siinä "vähän" osumaa ottaisikin.
t.tsut tsutKiertäkää te haminalaiset vaan ympyrää, enempää ei pää voi enää mennä sekaisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiertäkää te haminalaiset vaan ympyrää, enempää ei pää voi enää mennä sekaisin.
Nyt osui liitonmiestä sääreen.
- Anonyymi
Eräs kuvasi nykyajan elämää sanomalla että se on kiireistä kyytiä luksusluokassa helvettiin. On inhottavaa katsella tätäkin ahneitten kiinalaisten ja heidän suomalaisten buudeliensa touhuja tehdashankkeiden ympärillä. Kehdataankin vielä puhua, että luonto olisi tärkeä. Jos se olisi totta, jo tuollainen ympäristön turmelemisen suunnittelukin olisi rikos.
- Anonyymi
Samoin perustein olisi rikos edellisen kaltainen, tieteellisesti todettuihin tutkimustuloksiin perustumaton maalittaminen.
Vihreä liike on verhon takaa paljastanut kasvonsa, ja sieltä on tullut esiin ihmisistä ja heidän toimeentulostaan piittaamaton etuoikeutettujen joukko.
Useissa tapauksissa tuo huutava porukka on turvautunt ulkoparlamentaarisiin menetelmiin estämällä tai jopa tuhoamalla yksityistä omaisuutta. Näihin provosointeihin ei kuitenkaan tule vastata samalla mitalla, vaan muistaa asia seuraavissa valeissa demokratiaan perustuen.
- Anonyymi
Kiinalaistaustaisen akkutehtaan ympäristönturmeluyritystä arvostelevilla ei ole mitään tekemistä vihreän puolueen kanssa. Se tiedoksi niille, jotka yrittävät ääliömäisesti karsinoida jätepäästöjen vastustajia. Kaikki järkevät ihmiset puoluekannasta riippumatta haluavat suojella merialuetta k.o. pöyristyttävältä hankkeelta.
- Anonyymi
Mitä mahtaa tarkoittaa "yksityisen omaisuuden estäminen"? Olisiko lokki kakkinut osakesakesalkun kahvaan?
- Anonyymi
Oikeasti luonto kiusaa monia imbesillin ympyrän ihmisiä olemassaolollaan , mutta silti sana luonto avaa rahahanat, kunhan toimitaan mielikuva-asteella. Konkretiahan pelastaisi planeetan monimuotoisuuden, eli ihmiskunnan tulevaisuuden, joten se ei käy.
- Anonyymi
Ihmiskunnalla on kyllä tulevaisuus, mutta yksittäisellä ihmisellä, sinut mukaan lukien, ei.
- Anonyymi
Yhden kaverin kesäloma oli mennyt erittäin pieleen, jo vaimovalinta sen varmisti, mutta lisäksi omien osakesalkkujenkin tilannekin on mikä on. Voi kun löytyisi joku vielä itseäkin heikompi jonka voisi talloa, mutta ei taida löytyä, kun kärpäsiäkään ei saa kuriin.
- Anonyymi
Se joka jakelee toisille tulevaisuutta ja toisille ei, on yhden historian hyvin muistaman, pienen säälittävän viiksiniekan ajatusten kanssa liikkeellä. Pienuus on tietenkin ikävä asia.
- Anonyymi
Voi näitä rassukoita, tulevat paikattujen housunpersusten työtä tekevistä suvuista ja leikkivät herraa, vaikka omaakin takamusta vain tuuli huuhtoo ja kermakupeista latkitaan aivan jossakin muualla.
- Anonyymi
Onneksi edes sinä tulet varakkaasta aatelissuvusta.
Silloinhan on oikeutettu tekemään pilkkaa muista ihmisistä ja korottaa itsensä totuudentekijäksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site405787Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2165323Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers394462Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464302SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun514078Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813766SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt853680Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään463131Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062450SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482396