Miten kallista se on kun missään ei kerrota hintoja. Edes sen käyttäjät ei ole minnekään kertoneet hintoja. Mietin kun mulla on pienet tulot ja kk käyttöön jää 600€ että riittääkö rahat happeen?
Paljonko lääkehappi hortoniin maksaa?
1
1841
Vastaukset
Linde Gasilla noin 250 euroa / pullo, Woikoskella noin 150 euroa / kk eli hinnoittelevat tällä hetkellä eri lailla. Woikoski tulee edullisemmaksi kun happea käytetään (pullovuokra) ja Linde jos pulloa pitää jemmassa varalla (kertamaksu).
Lääkkeellinen happi on reseptilääke. Kelalta saa osa hinnasta takaisin korvauksena ja kun lääkekatto ylittyy (muutamalla pullolla), tämän jälkeen loppuvuoden lääkehappi ei maksa mitään.
Pienituloinen saa luultavasti viimeistään lääkehapen kustannusten vuoksi toimeentulotukea jossa happi huomioidaan niin kuin mitkä tahansa lääkkeet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370