Behm ei jäänyt ikävöimään Mikiä

Poisti kaikki kuvatkin instasta. Kylmää touhua...
745997
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 74

Vanhimmat

Parempi niin, miksi pitää niitä kuvia katsoa suuren surun vallassa. Näin päättyi hänellä yksi jakso elämässä ja säilyy omassa ”arkistossa”. Emme ole oikeita ihmisiä arvostelemaan heidän yhteistä lyhyttä taivalta, kumpikin on kirjoittanut toisistaan erittäin kauniisti, olivat ihana pari ja samannäköisiä. Elämässä ei aina mene niin, kuin kuvittelee ja toivoo. Voimia Behmille jaksamista🙏.

1Äänestä

Miksi pitäisi omas instas pitää kuvia,kun on ex- kuollut ?

Äänestä
  • Emme ole kukaan vastuussa toisesta kun olemme eroneet,mies oli sairas ja rauha hänen sielulleen .

    Äänestä

  • Meillä ainakin kaikki kuolleet läheiset ja eläimet kulkee kokoajan mukana. Tauluissa ja valokuvissa. Ei aiheuta mitään ongelmia. Suosittelen.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Emme ole kukaan vastuussa toisesta kun olemme eroneet,mies oli sairas ja rauha hänen sielulleen .

    TOTTA ei pidä syyttää ketään toisen kuolemasta missään tapauksessa .

    Äänestä

Kuvia voi säilyttää paremmin muuallakin kuin instassa!
Järkyttävää solvata Ritaa Mikin poismenosta.
Miki oli pitkä-aikaissairas, eikä Rita olisi voinut häntä parantaa. Eihän siihen pystyneet ammattilaisetkaan!

Äänestä

Tuon aloittajan hampaissa on tällä palstalla melkein kaikki, nyt irvii tällä tapauksella.

Pääasiassa möyhää Martina ketjuissa.

1Äänestä
  • Voimia peräkammariisi 😋

    Äänestä

  • Vihaako hän kaikkia Suomen julkkis naisia?

    Äänestä

Niinhän se on kaiken kanssa, ne tietää kellä ei itellä ole. Sama on surunkin kanssa.

Äänestä

Älä lyö lyötyä kiitos ♣️

Äänestä

Saa Olkulta.

Äänestä

Viimeinen tanssa biisi:

Lupasit musta kiinni pitää,
mut et lupauksista pitänyt kiinni,
eihän siinä mitään.
En aio sulle siitä suuttua,
koska yritithän todellakin muuttua,
kiitos siitä, vaikka yritys ei riitä.

Äänestä

Erittäin fiksusti tehty, loiset siellä vaan tonkisi ja hakisi jutun aihetta, myös Instan laittaminen ei julkiseksi oli oikea veto, seuraajaksi tulee paljon sellaisia joilla ei kiinnosta muu kuin sensaatio uutiset.

Aivan selvästi rakasti vielä paljon mikiä, siitä kertoo kyllä nämä tapahtuman jälkeen sattuneet jutut, myös keikkojen peruminen viittaa että on aika rikki tapauksen takia. Myös että mainittiin kuolinilmoituksessa kertoo kyllä lämpimistä väleistä myös omaisten kanssa.

Pystyykö vielä elokuussakaan nousemaan lavalle, jää nähtäväksi, suru ottaa aikansa.

Hän on kyllä osoittanut ainakin minulle käytöksellään olevansa erittäin fiksu ja kunnioituksen arvoinen henkilö, kaunis sisältä ja päältä.

Ja nuo Olavi jutut voi kyllä jättää omaan arvoonsa.

1Äänestä

Behm ei tappanut ketään, sen teki maan Sosiaalipolitikka.

Äänestä
  • Ei tappanut eikä ole millään muotoa vastuussa tapahtuneesta, totta on että mt palvelut on täysin kuralla.

    Väkisin vain tulee mieleen olisiko kukaan voinut tehdä silti asialle mitään, historiaa oli ja aiemminkin yrittänyt, saattoi olla vaan ajan kysymys koska lähtee.

    1Äänestä

Julkkiksilla ei pidä olla sydäntä.
En edes tiedä kuka on Behm,
en kuuntele mitään sellaista.
Yhden laulun kuulin ja se riitti.

Äänestä

Hänhän jätti instaansa ainoastaan julkaisunsa Mikistä ja poisti/arkistoi kaikki muut julkaisunsa (jotka liittyivät pääasiassa hänen musiikkiinsa), mitä kylmää siinä on?

1Äänestä
  • Ei yhtään mitään normaali ihmisen mielestä, sehän on ikäänkuin kunnianosoitus Mikille.

    Aloittajan mielestä kaikki mikä liittyy Suomen julkkisnaisiin on kylmää.

    1Äänestä

Huh, että osaa nainen olla kaunis vaikka surunmurtama selvästi, hautajaisissa. Upea.

Äänestä
  • Tsemppiä Riitalle 👍

    Äänestä

  • Samaa mieltä, eittämättä Suomen kaunein ja tyylikkäin nainen , todella ikävä tämä tapaus hänelle, ei varmasti jäänyt epäselväksi etteikö rakastanut Mikiä loppuun saakka.

    1Äänestä

Behm : Suomen tyylikkäin ja kaunein nainen, aivan ihana. Uskomaton

1Äänestä
  • Nätti, ei kuitenkaan kaunotar.

    Äänestä

  • Anonyymi00056 kirjoitti:

    Nätti, ei kuitenkaan kaunotar.

    Kyllä on, kaunein ja elegantein, ja kaikesta päätellen vielä kiva tyyppi muutenkin, mutta jokaisella on oikeus omaan mielipiteeseensä

    1Äänestä

Keikat alkaa taas.... Ihanaa, elämä voittaa

Äänestä
  • Olavin kanssa duettoja...

    Äänestä

  • Anonyymi00058 kirjoitti:

    Olavin kanssa duettoja...

    Ilman muuta, laulu on niin kaunis

    Äänestä

– Rita on nuorempana ollut lyhyen aikaa naimisissa kaupan alalla työskentelevän miehen kanssa. Rita ja ex-mies eivät ole nykyään kovinkaan paljoa tekemissä, vaikka heillä on yhteinen lapsi, Seiskalle paljastetaan.

Päijät-Hämeen käräjäoikeuden Seiskalle toimittamista papereista selviää, että Rita oli naimisissa itseään vanhemman miehen kanssa. He hakivat yhdessä avioeroa heinäkuussa 2016.

– Suhde päättyi yhtä nopeasti kuin alkoikin, Seiskalle kerrotaan.

Ex-pari tuomittiin eroon harkinta-ajan jälkeen kesäkuussa 2017, jolloin Rita oli 23-vuotias.

Lahdesta lähtöisin oleva Rita on ehtinyt nuoresta iästään huolimatta tulla jo äidiksi ja kokea myös avioeron.
Lahdesta lähtöisin oleva Rita on ehtinyt nuoresta iästään huolimatta tulla jo äidiksi ja kokea myös avioeron.
Suhdepaljastus: Supersuosittu laulajakaunotar Behm ja tuottajaguru Keko Salata viihtyvät yhdessä - ikäeroa 11 vuotta!

Seiskan tietojen mukaan Rita Behm ja Sakke Aalto tapailivat vuoden päivät työasioiden ulkopuolella.
Seiskan tietojen mukaan Rita Behm ja Sakke Aalto tapailivat vuoden päivät työasioiden ulkopuolella.
Marraskuun lopussa Seiska kertoi, että Rita ja hänen albuminsa tuottanut Sakke Aalto, 37, olisivat seurustelleet jo vuoden päivät.

Seiska tavoitti tuolloin Saken, mutta vaikka tämä ei halunnut kommentoida asiaa, hän ei myöskään kieltänyt pariskunnan suhdetta.

Sakke on tehnyt hittejä muun muassa Elastiselle, Anna Abreulle sekä monelle muulle suomalaishuipulle. Sakke on julkaissut myös omaa musiikkia Keko Salata -taiteilijanimellä.

Äänestä

sakke nykyinen mielenterveyspoitila raiskkaj idiootti .. onn siiä mainetta

Äänestä

joo tuomion saanut saatan pedfiili raiskkaja..

Äänestä

BEHM PANI UUTTA TUULTA PURJEISIINSA.
VIKSU NAINEN.

Äänestä

Mielenkiintoista noi Seiskan päättelemät aikajanat. Behm oli n. 5 vuotta yhdessä lapsensa isän kanssa ja ovat olleet koko ajan hyvissä väleissä. Tiedän tän miehen ja puhuu aina tosi nätisti exästään.

1Äänestä
  • Hmm samaa olen kuullut mutta mitäpä voi odottaa roskalehden uutisoinnilta

    1Äänestä

Yleensä kuolleiden kuvat poistetaan sovelluksista, mitä hittoa se yleensä kenellekään kuuluu mitä tämä artisti nainen tekee. Varmaan suree, antakaa surra rauhassa.

Äänestä

Jos olisi jättänyt kuvat, niin siitäkin olisi tullut kitinää.
Kaikki eivät muistele julkisesti, kuten esim. Nykäsen tai Mikkosen lesket.

Äänestä
  • Kaikki Nykäsen lesketkään eivät muistele päivittäin julkisesti, viimeisellä taas on halu tulla julkisuuteen vaikka jokaisella hammaskolotuksellaan...

    Äänestä

Behm ja Aku = Baku

Äänestä

Elämä jatkuu.

Äänestä

Kamalinta on mun mielestä, että Behm kuvittelee olevansa joku Lara Fabian. Matkii häntä j100% ja tulee vaan myötähäpeä häntä kohtaan.
Ihan helvetin noloa!!!

Äänestä
  • Behm näyttää ylimieliseltä pihtarilta.

    Äänestä

  • Kuka on Lara Fabian ?

    Sori vaan mutta nämä tilitykset mitä viljelet on lähinnä huvittavia. Katkeruus vai kateusko se jyllää?

    Behm on Suomen kaunein, tyylikkäin ja seksikkäin nainen. Ja myös huikean lahjakas ja loistava artisti. Ja livenä vielä parempi.

    Miehenä sanon että täydellinen paketti.

    1Äänestä

Oikein ja luonnollista.

Äänestä

Mies per vuosi ja vaihdot pettäen entistä ja tulevaa.
Ei sivistyks3stä kuullutkaan. Ei hienostuneisuud3sta näin ollen myöskään.

Missä se kersa on?
Kuka sitä hoitaa. Onko laitoshoidossa, sijoitertuna, ostettu kodin/lastengoitaja, ympärivuorokautinen hoito siis muulta taholta kuin oma ä i t i.

Äänestä
  • Onko sulla kaikki varmasti kunnossa? Kannattaa alkaa elämään omaa elämää eikä huolehtia toisten asioista liikaa

    Mutta jos yhtään helpottaa niin lapsi on osan aikaa äidillään ja osan aikaa isällään, tämä on faktatieto.

    1Äänestä

  • Anonyymi00083 kirjoitti:

    Onko sulla kaikki varmasti kunnossa? Kannattaa alkaa elämään omaa elämää eikä huolehtia toisten asioista liikaa

    Mutta jos yhtään helpottaa niin lapsi on osan aikaa äidillään ja osan aikaa isällään, tämä on faktatieto.

    Miksi pettää jatkuvasti miehiä eikä kykene pysyvään parisuhteeseen?

    Äänestä

  • Anonyymi00084 kirjoitti:

    Miksi pettää jatkuvasti miehiä eikä kykene pysyvään parisuhteeseen?

    Nyt korkki kiinni. Huolehdi omasta hyvinvoinnistasi, eläkä ventovieraiden asioista.

    1Äänestä

  • Anonyymi00085 kirjoitti:

    Nyt korkki kiinni. Huolehdi omasta hyvinvoinnistasi, eläkä ventovieraiden asioista.

    Hyvä jos saat korkin kiinni. Behm ihannointisi saa kännissä hurjia kierroksia.

    Äänestä

  • Anonyymi00086 kirjoitti:

    Hyvä jos saat korkin kiinni. Behm ihannointisi saa kännissä hurjia kierroksia.

    En enää eilen ottanut kuin yhden siiderin kun lapsi tulee minulle isältään täksi viikoksi.

    Rauhoitutaan nyt molemmat.

    Äänestä

  • Anonyymi00086 kirjoitti:

    Hyvä jos saat korkin kiinni. Behm ihannointisi saa kännissä hurjia kierroksia.

    Ei mulla ainakaan kiinnosta kenenkään julkkiksen yksityiselämä niin paljoa että lähtisin pohtimaan hänen parisuhdeasioitaan näillä palstoillaan, ja jos haluaa perheensä pitää pois julkisuudesta niin pisteet siitä, kunnioitettava periaate.

    Toisekseen jos hän olisi jotenkin katkeruutta aiheuttanut suhteissaan niin aivan varmasti joku kumppani ois johonkin juorulehteen asiasta avautunut.

    Äänestä

Onko hänellä muka lapsi? En ole kuullutkaan. Jotenkin yliarvostettu. Parempiakin laulajia on ja ehdottomasti kauniimpia.

Äänestä
  • Koppava ja ylimielinen eukko.

    Äänestä

  • Anonyymi00091 kirjoitti:

    Koppava ja ylimielinen eukko.

    Aijaa missä olitkaan hänet tavannut😄

    Äänestä

  • Anonyymi00092 kirjoitti:

    Aijaa missä olitkaan hänet tavannut😄

    Mitä sinä sillä tiedolla teet?

    Äänestä

  • Anonyymi00093 kirjoitti:

    Mitä sinä sillä tiedolla teet?

    Eikun aattelin vaan että kun tunnut hänet niin hyvin tuntevan....

    Äänestä

  • Anonyymi00091 kirjoitti:

    Koppava ja ylimielinen eukko.

    "Koppava ja ylimielinen eukko." Ai olet vai? Osanotot. Kyllä se siitä, koskaan ei ole liian myöhäistä muutokseen. :)

    1Äänestä

  • Anonyymi00096 kirjoitti:

    "Koppava ja ylimielinen eukko." Ai olet vai? Osanotot. Kyllä se siitä, koskaan ei ole liian myöhäistä muutokseen. :)

    Et ole kovin välkky.

    Äänestä

  • Anonyymi00097 kirjoitti:

    Et ole kovin välkky.

    Tarkoitit kai "en ole kovin välkky"

    1Äänestä

  • Anonyymi00099 kirjoitti:

    Tarkoitit kai "en ole kovin välkky"

    Olet sen verran hassu, että sinua voisi vaikka astua kakkoseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00101 kirjoitti:

    Olet sen verran hassu, että sinua voisi vaikka astua kakkoseen.

    Voisi olla ihan kiva kokeilla 😊

    Äänestä

  • Anonyymi00101 kirjoitti:

    Olet sen verran hassu, että sinua voisi vaikka astua kakkoseen.

    Tämä kertoo kyllä älykkyydestäsi kaiken tarvittavan

    Äänestä

  • Anonyymi00103 kirjoitti:

    Tämä kertoo kyllä älykkyydestäsi kaiken tarvittavan

    Et ole erityisen välkky.

    Äänestä

  • Anonyymi00104 kirjoitti:

    Et ole erityisen välkky.

    Älykkäämpi kuin sinä ja behm yhteensä

    Äänestä

  • Anonyymi00105 kirjoitti:

    Älykkäämpi kuin sinä ja behm yhteensä

    Näistä sinun erikoisista kirjoituksista saa kyllä ihan eri kuvan 🤔

    1Äänestä

  • Anonyymi00106 kirjoitti:

    Näistä sinun erikoisista kirjoituksista saa kyllä ihan eri kuvan 🤔

    Ei ole pakko lukea minun kirjoituksia

    Äänestä

  • Anonyymi00107 kirjoitti:

    Ei ole pakko lukea minun kirjoituksia

    No se on kyllä totta. Eikä toisaalta sinun tarvi lukea minun kirjoituksia?

    Äänestä

  • Anonyymi00108 kirjoitti:

    No se on kyllä totta. Eikä toisaalta sinun tarvi lukea minun kirjoituksia?

    Sinun kirjoituksille on hauska nauraa.

    Äänestä

  • Anonyymi00110 kirjoitti:

    Sinun kirjoituksille on hauska nauraa.

    Tunne on sitten molemmin puoleinen, mutta hei, toivottavasti tämä katkeruutesi kauniita ja menestyviä naisia kohtaan helpottaa joskus.

    1Äänestä

Käyttäisi myös etunimeään. Pelkkä Behm kuulostaa hassulta.

Äänestä
  • Samalla voitaisiin kieltää kaikki etu tai sukunimi artistit, ja vaikka taiteilijanimellä olevat, tasapuolisuuden nimissä, reilusti vaan koko / oikea nimi näkyviin niin ei kuulosta sinusta "hassulta"

    Täytyy kyllä ihmetellä tätä katkeruuden määrää 😁

    1Äänestä

  • Anonyymi00098 kirjoitti:

    Samalla voitaisiin kieltää kaikki etu tai sukunimi artistit, ja vaikka taiteilijanimellä olevat, tasapuolisuuden nimissä, reilusti vaan koko / oikea nimi näkyviin niin ei kuulosta sinusta "hassulta"

    Täytyy kyllä ihmetellä tätä katkeruuden määrää 😁

    A.naali on hyvä basistin nimi.

    Äänestä

  • Anonyymi00100 kirjoitti:

    A.naali on hyvä basistin nimi.

    👍👍👍

    Äänestä

Behm, Suomen ihanin, kaunein ja tyylikkäin nainen, ja huippu taitava 😍🥰🤩

Äänestä

Mitä jos poikaystävä joutuisi onnettomuuteen. Amputoitaisiin jalka. Jäisi kävelykeppi ja ikuinen vapina ja tärinä, jotain tarvittavia kipulääkkeitä ja fysioterapiaa.
Entä jos poikaystävä saisi syövän. Hiukset lähtisi ja oksentaisi ja kärsisi muutaman vuoden hoidoista ja selviäisi hengissä, jälkitiloina esim silmävaurio tai sisäelinvaurio esim avanne, mutta hyvässä kunnossa eteenpäin.

Onneksi niin rakastavaa ja omistautuvaa rakkautta on olemassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Poisti kaikki kuvatkin instasta. Kylmää touhua...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu