No niinpä tietysti

24911
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Ovatko nämä leiriläiset tehneet sinulle jotain, vai miksi pitää heti ruveta valittamaan?

Äänestä
  • Tuollaista poliittista järjestöä ei saisi päästää kaupungin tuella leireilemään.Toinen juttu on se että aviisi ei muista tapahtumista kirjoita mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tuollaista poliittista järjestöä ei saisi päästää kaupungin tuella leireilemään.Toinen juttu on se että aviisi ei muista tapahtumista kirjoita mitään.

    Nyt nesteelle pitämään hätäkokous hopi hopi

    Äänestä

Sama linja lehdellä jatkuu.Siihen voivat mainostajat vaikuttaa olla mainostamatta ja näin eivät tue lehteä.
Voivat pitää lehtensä sisäpiiri lehtenä.

Äänestä
  • Jännää ihanko totta

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Jännää ihanko totta

    Älä vastaa ”jännä ihanko totta” koska et pysty tai osaa muuta.

    Äänestä

Pioneerileirit pitäisi olla lailla kieletty ! Lasten aivopesua sairaalla aatteella !

Äänestä

Kaikki normaalit ihmiset ja yritykset boikotoi äksää juuri tämän asian taki ! Eivät halua tukea näin iljettävää toimintaa jolla tuhotaan pieniä lapsia !

Äänestä

Äksä on mainostuloilla elävä poliittisesti sitoutumaton Äänekosken Kaupungisanomat.
Näinhän ei käytännössä ole ollut pitkään aikaan.
Luulenpa, että kun Äänekoskella yritettiin järjestää parina kesän
Ääniä festivaaleja sekin kaatui kun koko festarit olivat niin näkyvästi sitoutuneet poliittisesti.
Ihmettelen kuinka kaupunki ilmoittaa virallisia ilmoituksia noin näkyvästi sitoutuneessa lehdessä?
Eivätkö muiden puolueiden edustajat sano mitään?

Äänestä
  • Lehti on täysin vasureiden ja pioneerien hallinnassa.Kansanuutiset kun loppui niin on vallattu näitä pieniä lehtiä ja valjastettu julistamaan aatetta.

    Äänestä

Pitäiskö ennemmin olla juttua vaikka ilistä ja sen opetuslapsista 😂

Äänestä
  • Vaikka ennemmin siitä kuin Hoo-suvusta ja sen leireilemisestä ja lapsien aivopesusta.

    Äänestä

Osaahan toinen paikallislehti kirjoittaa monista erilaisista jutuista paikkakunnalla ja jakaa uutisia ja tietoa.

Äänestä

Miksei lastensuojeluviranomaiset lopeta tätä toimintaa ?

Äänestä
  • Mitäs jos lastensuojeluviranomaisilla ei ole syytä puuttua tähän? Voithan ottaa heihin yhteyttä ja kysyä miksi he eivät lopeta tätä toimintaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Mitäs jos lastensuojeluviranomaisilla ei ole syytä puuttua tähän? Voithan ottaa heihin yhteyttä ja kysyä miksi he eivät lopeta tätä toimintaa?

    Tämä Venäjän ihannointi pitää saada loppumaan Suomesta.Nyt on hyvä aloittaa se Suolahdesta.

    Äänestä

Nämä jotka ylläpitää näitä pioneerileirejä ja kerhoja pitäisi saada vastuuseen ja lopettamaan toiminnot heti ! Kuten lenin sanoi " anna lapsi minulle muutamaksi vuodeksi niin hän on oleva bolshevikki lopun elämänsä " sairasta lasten aivopesua sairaalla aatteella !

Äänestä

kuka odotaa suolelahdesta muuta kuin sairautta?

Äänestä

pidetään asiasta nesteellä hätäkokous heti maanantaita! alkaen 0630-0730.

ei tarvise ennakkoilmoitautumista ja paikalla kahvi ja pulla tajoilu.

Äänestä

minulle tulee oksennusrefleksi näiden isänmaanpettureiden takia 🤮🤮🤮🤮!

Äänestä

Voivat tehdä ja touhuta mitä haluavat,mutta kun kaupunki avustaa näitä leirejä ja toimintaa avustuksillaan.
Verorahoja käytetään tähän poliittiseen toimintaan.Tämä on väärin, että yksi puole saa avustuksia.

Äänestä

Kulttuuri-ja liikuntalautakunta myöntää nämä avustukset vt toimialajohtajan esityksistä.
Vasemmisto,demarit,keskusta vihreät , perussuomalaiset.
pj. Ps
vpj vasemmisto.
En ole käynyt lukemassa pöytäkirjoja ovatko olleet yksimielisiä avustuksia annettaessa
Kaupunginhallitus niiden päätökset lopullisesti hyväksyy.

Äänestä
  • Avustusten myöntämisen perusteita tulisi tarkastella niin että selvästi poliittinen järjestö kuten tämä,ei voi niitä anoa tai saada.

    Äänestä

Miksei mämä iljetykset ymmärrä muuttaa täältä pois meidän kaupunkia pilaamasta ? Täyttä mätää !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yllättäen aviisissa taas juttua Pioneereista.
https://aksa.fi/auringon-lapset-on-kansainvalinen-pinskuleiri-kangaslammella/#

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu