Mielikuvitukselliton Vanhan Kirjastotalon menu

Maistettu on ja tosiaan ylihinnoiteltu, todella suppean tylsä menu. Upea talo ja tällaista tarjolla, kutsukaa Jyrki Sukula paikalle. Löytyi netistä myös https://vanhakirjastotalo.com/menu Ei jatkoon, tuntui pankilla kolleegat puhuvan että hienostelumeininkiä ja sitähän se oli.
291307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Kainuussa ei hienostelulla pärjää, eli burgeri ja ranut vaan listalle pizzojen lisäksi.

Äänestä

Seurapiirin tyyli jatkuu.

Äänestä
  • hyvä oli tyyli.

    Äänestä

ISOT SUOLAISET
Maalaisranskalaisia, juustokastiketta, pekonia ja muita meheviä lisukkeita
€14

Huh huh, kebab ranskalaisilla mutta pekonilla 🤣

Äänestä

Suomi24 on kajjjaanin osalta kyllä pelkkää valitusta :D suunnatkaa se palaute yritykselle, vai ettekö kehtaa?

Äänestä
  • No tuskin tuolle yrittäjälle menee jakeluun vaikka kuin selittäis.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    No tuskin tuolle yrittäjälle menee jakeluun vaikka kuin selittäis.

    Kenelle? Ja miten niin?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kenelle? Ja miten niin?

    Naurettavaa tasoa.

    Äänestä

Joo, ei toimi hipsterisapuskat Kainuussa. Pottuja ja kastiketta alle kympillä, niin alkaapa kauppa käymään.
Voissa ja suolassa käristetyt ylikypsät muikut näytti kanssa mrkkinakadulla kelpaavan...

Äänestä
  • Ihan naurattaa seurapiirit.

    Äänestä

  • niitä ku tönkkömargariinis ja paksus suolas paistetuja vetää, niin on sen näköinenkin kohta

    Äänestä

Ei löytynyt menua enää netistä.

Äänestä

No ei

Äänestä

haukkukaa aikanne kaikkea, niin lähtee kaikki kajaanista pois,mikään ei kelpaa

Äänestä

ulospäin maximum Ruma ja sisällä siistitty, ketkä tuommoiseen menee ja miksi? a-oikeudet on, terassi ke-la auki? siivoaako ne ettei tarvi jonkun räkään istua? ei menua löydy enää, poistaneet.. syyn arvaa ..

Äänestä
  • eipä ole räkää näkynyt. siistein ja hienoin vessakin ikinä !

    Äänestä

Tyhmä ja takapajuinen kansaa saa mitä ansaitsee, niin se on. Totutelkaa siihen pottuun vielä muutama sata vuotta.

Äänestä

Nauratti kyllä tuo menu, oli niin kuin nakkikioskin menu, mutta potenssiin kaksi. Pientä söpöstystä, ei sillä nälkä lähde!

Äänestä

Naurettavaa tasoa tämän piirin sapuska ja palvelu. Yritetään olla jotain mutta ollaan Kajaanissa. Pottua ja pihviä viidellätoista eurolla niin joku saattaa käydä

Äänestä

hienostelua...homostelua..,

Äänestä

Hampurilainen oli pottuvarpaan kokoinen eikä edes maukas.

Äänestä

Tämä taisi loppua ennenkuin kunnolla aloittikaan. Liekö enää auki?

Äänestä
  • Harvoin taitaa auki olla

    Äänestä

Kainarissa oli ilmotus että ois viikonloppuna auki.

Äänestä

Instagramissa on kuva siitä hampurilaisesta, pieni on tosiaan.

Äänestä
  • Kajaanilaisille on aina määrä ja halpuus tärkeitä, ihan sama vaikka maistus sahajauholle.

    Äänestä

Ee oo koskaan auki. Siisti työpaikka. On auki ku sattuu olemaan?

Äänestä

Ei auki enää?

Äänestä

Ei oo ollu auki kun ollaan yritetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maistettu on ja tosiaan ylihinnoiteltu, todella suppean tylsä menu. Upea talo ja tällaista tarjolla, kutsukaa Jyrki Sukula paikalle. Löytyi netistä myös https://vanhakirjastotalo.com/menu Ei jatkoon, tuntui pankilla kolleegat puhuvan että hienostelumeininkiä ja sitähän se oli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu