Kuulin, että Zsar aukeaa taas syksyllä?
Zsar aukeaa syksyllä
Anonyymi-ap
81299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Yhtä varmasti kuin muijasi jalat kun olet töissä!
Kuulit väärin!
Myydäänkö siellä tekonurmea vai menikö ylimääräinen roskikseen, mistä lie pihalle "rosvottu"
Sorkkaraudalla kenties?
Olisko rakennuksissa potentiaalia näiden vapaasti rajan yli virtaavien maahantunkeutujien järjestelykeskukseksi?
Olisi, uusi Puhos ja maahanmuuttajavarasto, josta paikalliset viljelijät voisivat tarvittaessa hakea renkejä.
Jotenkin vaikea nähdä arabeja tai somppuja peltotöissä? Kun eivät rehelliset työt tai oikein mitkään muutkaan työt tunnu heille oikein maistuvan?
Ja olihan Miehikkälässä toisen maailmasodan aikana tuollainen keskus, niin että seudulla on historialliset perinteet siihen valmiina.
Jos Antza ostaa koko paskan ja muuttaa autotalliksi niin kyllä sitten. Muutaman vuoden päästä se myy ne sitten isolla rahalla jollekin sijoittajalle, jolla raha ei ole niin tiukassa kuin persaukisilla suomalaislla.
Raha tulloo rahan luokse. Ettekö työ sitä tiedä.