Saako omakotialueen pihalla soittaa musiikkia

Siis kaiuttimista omaksi iloksi pihalla.
24726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

öö joo eiköhän. mutta ei tietenkään yöllä

Äänestä

Saa, paitsi jos olet minun tonttinaapuri. :D

Äänestä
  • Taitaa olla paremminki tonttunaapuri !!

    Äänestä

Riippuu miten lujaa ja mihin aikaan. En silti soittais ainakaan sitä rappia.

Äänestä

Saa mut se ei saa häiritä muita kohtuuttomasti. Paskamusaa kuten heviä ja teknoa ei saa soittaa kuon sisätiloissa.

Äänestä
  • Mitä? Avaisitko hieman viestiä? Saa mut ei saa. Heviä ja teknoa ei saa soittaa ku on sisätiloissa.

    Mitähän mestari yrittää kertoa?

    Äänestä

  • Paskaräppiä ei saa kuunnella mihinkään aikaan päivästä. Se surkastuttaa aivot siinä missä kannabis ja muut huimauslääkkeet.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Paskaräppiä ei saa kuunnella mihinkään aikaan päivästä. Se surkastuttaa aivot siinä missä kannabis ja muut huimauslääkkeet.

    Paskaheviä ei saa soittaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Mitä? Avaisitko hieman viestiä? Saa mut ei saa. Heviä ja teknoa ei saa soittaa ku on sisätiloissa.

    Mitähän mestari yrittää kertoa?

    Haista sinä saivari hanskaa

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Paskaräppiä ei saa kuunnella mihinkään aikaan päivästä. Se surkastuttaa aivot siinä missä kannabis ja muut huimauslääkkeet.

    Pitää paikkansa, rap on surkeinta paskaa ikinä ja suomalainen räp vielä surkeampaa

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Haista sinä saivari hanskaa

    Opettele sinä julli kirjottaa. Ei tosta ota normaali ihminen selvää. Jotain energia Jonnen sönkötystä.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Opettele sinä julli kirjottaa. Ei tosta ota normaali ihminen selvää. Jotain energia Jonnen sönkötystä.

    ime sykkivää

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    ime sykkivää

    Ime sykkivää? Eikö energia Jonne muuta sanottavaa keksi? Tosin ymmärrettävän lauseen sait tällä kertaa aikaiseksi. Tosi hienoa

    Äänestä

06 ja 22 välillä kyllä

Äänestä

Voisitko kuunnella kuulokkeilla? Meillä kaikilla ei ole samanlaista musiikkimakua.

Äänestä

Bassoja on hyvä soittaa läppeensä yöt

Äänestä

Saa

Äänestä

rap= 🤮💩

Äänestä

Jokanen soittakoot mitä haluaa, kunhan naapurisopu säilyy.

Äänestä

Kyllä mä olen sitä mieltä että KUULOKKEET, niin sopu säilyy.

Äänestä

Sellaista musiikkia, jolla saa yhteydet 19 000 tulivuoreen, jotka ovat todellakin syvällä..syvemmällä, kuin Merten pohjat (Vulva, jonka sisällä MiniGolfin RAUTAPALLO...Ydin) ja ne, kun alkavat soittamaan BASSOA niin Maapallo poksahtaa, kuin ILMAPALLO 🖐💣👀🏐🏐🏀🥎⚾️⚽️🪩🎲🎲🎲🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈

Äänestä
  • Muista lääkkeet McGyver

    Äänestä

meillä päin ei TARVI ees pirtissä soitella...ohi ajajat öykyttää niin,että varmaan vaikut korvista lentää

Äänestä

Rapkulttuuri on silkkaa sontaa, huumeiden ja rikosten ihannointia ja verkkareista paistavia persvakoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis kaiuttimista omaksi iloksi pihalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu