meillä mies on tosi rikas, meillä on upea valkotiilinen kolmikerroksinen omakotitalo, se on meidän tien ja lähiön upein talo. On hienoa olla rikkaissa naimisissa kun aina on rahaa käytössä ja kaikki on kallista mitä ostetaan. Monet on tosi kateellisia, siltä näyttää. Autot on viimesen päälle ja ihmiset on kateellisia niistäkin, omituista.
Mitään ei meiltä puutu, mies ei tykkää et menisin töihin, olen siis koti äiti, ja iloinen siitä.
Rahaa voin silti käyttää mieleni mukaan, jotkut sanoo että heillä on omat rahat, se on musta omituista, meillä rahat on yhteiset, vaifkken mitään tienaa niin tuntuu että hukun rahaan.
Lapetkin on aina upeissa vaatteissa, ja koulussa tulee sanomista kun muut on vähän köyhiä.. olenkin sanonu että vain rikkaat lapset voivat tulla meille, ettei tarvi pelätä pöllisimisiä, kun kaikki on niin kallista ja hienoa meillä. onneksi lapset sitten menevät muille leikkimään ja saotkemaan, ettei sotke meillä.
Lapset saavat rahaa viikossa 400 e, ja joskus joutuvat ostamaan ruokaa muille lapsille kun ovat kaupungilla, kun heillä ei ole. Mutta rikkaus ei se ole kivaa, et älkää olko katkeria, en tahtoisi olla rikas, mutta en maha sille mitään että rakastuin rikkaaseen. Ei tää kivaa ole, kun ei tarvi käydä töissä ja kaikkea voi ostaa hinnasta piitaamatta. Mutta tää on mun kohtalo, valitettavsti. No tyydyn kohtalooni että olen miljonääri.
Miten teillä käytetään rahaa
6
464
Vastaukset 6
- Anonyymi
Taidat olla Liin kaveri.
- Anonyymi
Voisitkin sitten lainata mulle vähän? Kysyppä ukoltas lupa.
- Anonyymi
No, lainaakko? Saatais mekin syötävää.
- Anonyymi
Eikö ukkos anna lupaa lainata? Tai sit oot yhtä köyhä kuin minäkin.
- Anonyymi
Ei me lainata. Meidän rahat on meidän, edes korkeakorkoista lainaa emme anna sillä jokainen tientkoon itse rahansa.
- Anonyymi
Meilläkin on rikkautta, mutta minun puolelta, mies oli tyhjätasku aikanaan mutta minull aoli raha ja asuntoja ja autoja. Metsääkin löytyy. Rahaa on niin paljon että voisi kohta kylpeä niissä. Kydään töissä sillä raha tekee ahneeksi,, ny kun lapset on isoja niin on hyvä tehdä paljon töitä huviseen.
Meillä on haaveissa ostaa iso maatila, ilman eläimiä, tehdä siitä kesäkeidas, joss voi vaannauttia olosta. Kaikki lasten perheet tulisivat sinne kesällä, ja tekisimme valtavan puutarhan... ja rantaan venelaiturin, ja tanssipaviljongin. me kaikki soitamme , jollaa haitari, viulu, rummut, kitaraa, banjo, ja panhuilua, kaikkea lytyy. unelmamme on kohta saavutettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1072227- 103896
- 66843
- 46800
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21766Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha518725Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64625
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561