Syyksi tälle Annika laittoi auringonrasvan puuttumisen? Nerokasta. Annikaa talutettiin, kun tiukka viina kävi niin pahasti päähän, että oksensi ympäriinsä ja hoiperteli eteenpäin saatettuna. Mitä aurinkorasvaa Annika käyttää, jos sen unohtaa se saa oksentamaan ja jalat vispaamaan eri ilmansuuntiin?
Maalaislikka Annika Saarikko veti viinaa ja oksensi
20
482
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kuitenkaan uhoa murhaavansa junassa.
- Anonyymi
Haha! :)
- Anonyymi
Annika on vain kokematon juopottelija. Hänen pitää harjoitella enemmän viinan litkimistä, niin ei tule tuollaisia noloja yllätyksiä.
- Anonyymi
Annikahan ei saanut koskaan kutsua Sannan ja sen coolin kaupunkilaise jauhojengin bileisiin. Nyt ehkä selvisi syy siihen.
- Anonyymi
Montako tarvitaan taluttamaan tai kantamaan Annikaa? Viisi ei riitä.
- Anonyymi
Saarikko on keskiverto suominaisen näköinen.
- Anonyymi
No ei kyllä ole, kauhea tantta. Jos noita olisi enemmän, ei olisi tarvittu edes Natoon liittyä.
- Anonyymi
Yle näytti eilen pätkän tangomarkkinoita. Tangokuningas on hoikka mies ja -kuningatar on runsaasti ylipainoinen. Saman trendin voi jokainen nykyään havaita myös katukuvassa.
Timo ryyppäsi, tappeli ja huorasi pääministerinä ollessaan.
Kaksinaismoralistista suhtautumista naisten juopotteluun.- Anonyymi
Kuka Timo pääministeri
- Anonyymi
Natsitrolli, ja miten aloitus liittyy Suomen Keskustaan?
OikeistoSosDem kirjoitti:
Vitun saatanan tyhmä kommaritrillu. Minkähän puolueen puheenjohtaja Saarikko on?
Siis vitun saatanan tyhmä kommaritrolli.
- Anonyymi
Annika näytti kuinka otetaan coolimmin, ravistelematta instituutiota.
- Anonyymi
Onkohan Saarikolla ja kymppiluokan diabetes, alkoholi ei siihen oikein sovi!
- Anonyymi
Tässä oli ilmiselvästi kyse siitä, että Annika ei ole tottunut vetämään tiukkaa viinaa ja nyt auringon paistaessa lähti homma käsistä kuin teinillä ekalla ryyppykerralla. Juodaan liikaa, sitten kompuroidaan ja lopulta holtitonta oksentamista. Teinit eivät vain syytä aurinkorasvan puuttumista, kun nuoret ovat sen verran älykkäitä.
- Anonyymi
Ihmettelen etteivät ole tottuneet ryyppäämään. Heidän oppi isänään oli sentään kekkonen.
- Anonyymi
Saarikko lienee poikennut Alkiolaiselta, kuivalta, linjalta!
Kieltolaki oli Santeri Alkion suurin saavutus.
Jos Suomi olisi aidosti KePu-landia, niin meillähän vallitsisi vieläkin kieltolaki, joka oli silloisen Maalaisliiton pääideologin ainoa merkittävä aikaansaannos! Sekin tosin kumottiin 543210 -numerosarjan mukaisella päivämäärällä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Santeri_Alkio
"Toimiessaan sosiaaliministerinä Vennolan hallituksessa (15. elokuuta 1919 – 15. maaliskuuta 1920) hän oli raittiusmiehenä säätämässä Suomeen kieltolakia ja myös esitteli sen vastaavana ministerinä presidentti Ståhlbergin vahvistettavaksi."
Santeri Alkio
http://www.uta.fi/laitokset/historia/suomi80/tieto26.htm
Sosiaaliministerinä Alkio toimi 1919-20. Tunnetuin saavutus ministerikaudelta on kieltolain säätäminen.
Santeri Alkio (Aleksander Filander) 1862-1930
http://www.alkio.fi/alkion-historia/santeri-alkion-elamanvaiheet
1919-1920 Kieltolaki voimaan Santeri Alkion ollessa sosiaaliministeri
- Anonyymi
Mä tuun niin käyttämään seuraavan kerran kun itse kännisekoilen tuota "unohdin laittaa aurinkorasvaa, tämä kaikki johtuu vain siitä" tekosyynä. Jos kerran toimii puolueen puheenjohtajalle, niin miksei tavalliselle tallaajallekin?
- Anonyymi
Nykyään tuota kutsutaan "Lintiläksi", vedin lintilät jne
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621374
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40965Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38705- 14620
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28612- 35604
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19580Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553