Aina kun tulee viesti, toivon et se olis sinulta.
Tyhmänä torjuin sinut kaikkialta. Pelästyin kai sitä et rakkautesi olisi todellista. Nyt sitten kaipaan sinua. Voi kuullostaa hullulta.
Ehkä olrnkin.
Ehkä tämä helpottaa kun aikaa kuluu. Huomasin kuitenkin et merkitset enemmän kuin uskalsin myöntää itselleni. Ehkä pitäis soittaa tai laittaa viestiä ja tehdä itsestä vielä pahempi idiootti. Katsotaan teenkö sen. En nyt ole ihan varma vielä et mitä teen.
Tyhmänä torjuin sinut kaikkialta. Pelästyin kai sitä et rakkautesi olisi todellista. Nyt sitten kaipaan sinua. Voi kuullostaa hullulta.
Ehkä olrnkin.
Ehkä tämä helpottaa kun aikaa kuluu. Huomasin kuitenkin et merkitset enemmän kuin uskalsin myöntää itselleni. Ehkä pitäis soittaa tai laittaa viestiä ja tehdä itsestä vielä pahempi idiootti. Katsotaan teenkö sen. En nyt ole ihan varma vielä et mitä teen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Juu. Mä aattelin vielä hetken esittää olevani joku muu
"Pahempi idiootti"???
Onko se mahdollista? 😆🤣😁 En tiedä kuka olet, mutta ei se väliä, huumori yhdistää...
No täällä yksi kohtalotoveri. Kadun, kun heivasin hänet fb kavereistakin pois. Nyt olisi helpompi ottaa yhteyttä, jos en sitä olisi tehnyt .
itse poistin itseni facebookista tuollaisen jälkeen, nyt hän ehkä kuvittelee että olen estänyt hänet kun ei enää löydy. Mutta ei ole estosta kyse vaan siitä ettei profiilia ole mulla enää olemassa siellä lainkaan, messenger on kuitenkin vielä mahdollisuutena.
Nyt saat viestin! Kirjoitan ikäänkuin hänelle jota yhä rakastan pitkän pitkän ajan jälkeen. Tiedän että olet todella herkkä nainen jota on monesti kohdeltu huonosti ja rakkaudessa olet saanut vain arpia lämpimään sydämeesi. Älä anna maailman ikin tehdä sinusta kylmää ihmistä. Sinä löydät vielä sen mitä etsit, universumi tietää mitä etsit, sydämesikin tietää sen vaikka mielesi sen kieltäisikin, unohda hetkeksi järki ja anna tunteesi johdattaa sinua. Tarinasi tulee vielä olemaan kaunis jos uskallat uskoa kohtaloon. 💕
Voi kilin kellot AP-mies mitä skeidaa taas jostakusta pahaa aavistamattomasta projisoitavasta
En ole aloitraja. Sinun tunnistelut menee aina täysin metsään. Sitäpaitsi tuo ätmijankkaus on jo aika kulunutta. Sinähän asut täällä. Olet jo asunut 20 vuotta tunnistellen psykoottisena ventovieraita.
Kiitos ❤️
Tämäkö on sun paras argumentti heittää muiden palstallaoloajasta? Vastasit sitten minulle tai ”jollekin” toiselle se on sina tuota samaa palsta-ajan siteeraausta sillä erolla että sun kohdalla se pitää paikkansa ja muiden on helppo todentaa kun kaivelet niitä vanhoja aloituksiasi jostain laitteesi kätköistä esiin (heureka)
Etkö sinä ätmijankkaaja ja sydänhymiöstä aina mielesi pahoittava persoona ( trolli) ole myöntänyt olleesi palstalla jo 20 vuotta. Voin kertoa etten ole 10 vuotiaana tiennyt koko palstasta eikä nuoruus mennyt lukiessa tälläisiä pskafoorumeita. Sinä sama henkilö hyökkäät aina kun laitan tuon hymiön mikä on sinänsä jo aika naurettavaa mutta ei se minulta ole pois jos sinä haluat nähdä minut tai jonkun muun ihmisen kaikkien tekstien takana. Näkemiin. Kinastele itseksesi.
” Voin kertoa etten ole 10 vuotiaana tiennyt koko palstasta eikä nuoruus mennyt lukiessa tälläisiä pskafoorumeita. ” Jassoo
Noni, ”Pirkko” teki sillai tymästi, että hän blokkasi ätmin facesta, instasta snäpistä sitten eteenpäin elämässä
Ei olla FB tai Insta kavereita. Ihan puhelimessa juteltu ja meilejä laiteltu. T. Ap.
Naiset on pilanneet maailman, mutta hyvä kun avauksia mihin purkaa sitä
Jep jep äthmeli
Jos olet hänet torjunut, on varmaan aika turhaa odottaa saavansa viestiä häneltä.
Otappa nyt itseäsi niskasta kiinni ja ota häneen yhteyttä.
Niin. Eli ei voi ottaa yhteyttä, koska se toinen voi vihata. Tilanne siis vaikea molemmalta kannalta katsottuna.
Sivusta
Ei tässä mistään sellaisesta ole kyse. En usko et hän vihaa minua.
Ainakin minä olen varma etten vihaa.
Niin, kun ei voi tietää, onko toisella vihaa tai kaunaa tai yleensäkin jotain negaa toista kohtaan ja sit ku on vielä näitäkin estoja laitellu ihmiset puolin ja toisin plus numerot ja meiliosoitteet muuttuu, ni vaikee siinä on enää yhteyttä alkaa ottamaan. Itelleni on sanottu selväksi, ettei tartte olla yhteydessä enää ikinä, ni en sit oo. Voihan se mieli muuttuakin ihmisillä, mutta jos näin olis, pitäis siitä ilmoittaa toiselle ees, ettei lopun elämää aattele olevan estolistalla.
Soita tai laita viestiä.
Itse voin ainakin sanoa, että olisin vain todella iloinen, jos ensirakkauteni (nainen) ottaisi yhteyttä. Ymmärrän todella hyvin hänen tilanteensa, eikä hän ole tehnyt mitään väärää, kun ei halua olla yhteyksissä. Hän on silti minulle tärkeä.
Toivottavasti sinun kaipaamasi henkilö ymmärtää myös tilanteesi. Tunteet on kyllä joskus pyllystä ja tosi vaikeita.
No tilanne on sellainen kuin on. Siksi tein aloituksen kun ajattelin et omat ajatukset kaipaa selvitystä. Ajattelin et omat ajatukset selviää ehkä tällä tavalla. Pitää vähän miettiä mitä tekee.
Uskon kuitenkin et molemmat kyllä pärjää yksinkin. Mutta voi se olla et kivaa vois olla yhdessä, jos sen vain antaa tapahtua.
Niinhän se on. Yksinkin on hyvä olla, mutta kyllä hän on minulla vieläkin paljon mielessä. Ei ole helppoa, kun tunteet syttyvät ja sammuvat hitaasti.
Toivottavasti saat selvitettyä ajatuksia. En tiedä toki tilannetta siellä, niin paha mennä mitään kauhean järkevää sanomaan.
Miehet on kuin ikuisia lapsia. Muna vie eikä vastuu paina. Kun näkis vastuunsa kantavan rehellisen miehen.
Laittakaa huulet soimaan sormilla lärpyti lärpyti ....Ei muuta
Hän ei kyllä kirjoita kuullostaa, vaan kuulostaa.
Liekö ollut kirjoitusvirhe.
deja vu.
Tuli tuosta aloituksesta mieleen. Joka kerta kun kännykkäni päästä jonkun äänen, toivon että se olisi hän. Se on tosi typerää mutta minkäs sitä tunteilleen voi.
sivusta ja naiselta
Et ole hullu
En ole hullu vaikka kuinka haluaisin.
Mutta joskus sitä romahtaa.....
Janinan biisistä.... Tai joku vastaava se oli, ei ihan herättyä heti muista kaikkee. Hyvää huomenta joka tapauksessa kaikille.
Eiku Janna se tais sittenkin olla, sori
Sille on aina syynsä miksi suhteet loppuu. Ihmiset ei sovi toisilleen. Uudelleen lämmittelyt ei vaan toimi. Antakaa olla.
Tunnen pariskuntia, jotka ovat eron jälkeen päätyneet takaisin yhteen ja olleet enemmän kuin onnellisia sen jälkeen. Ja ovat tänäkin päivänä yhdessä. Jokainen heistä. Tunnen myös pareja, jotka eivät ole palanneet yhteen ja ovat joko sinkkuja tai sitten uudessa suhteessa. Ei voi yleistää, että jokaisen kohdalla pätee sama kohtalo.
Poikkeus vahvistanee säännön ja toki sinun kokemusperäinen tietosi ei kovin luotettavaa ole, etenkin kun et tiedä mitä verhojen takana todellisuudessa tapahtuu. Yhden tutkimuksen mukaan eronneista pariskunnista n. 71 % ei palannut takaisin yhteen, n. 14 % palasi yhteen vain erotakseen jälleen vuoden sisällä alkuperäisestä erosta ja n. 15 % palasi yhteen ja pysyi yhdessä (vuosi eron jälkeen tarkasteltuna, mitä tapahtui sen jälkeen, ei voi tietää). Kuitenkin todennäköisyys sille, että kun erotaan niin erotaan lopullisesti on huomattavasti suurempi kuin yhdessä jatkamisen todennäköisyys. Kun se ei toimi, niin se ei toimi.
Lärpyti huulia