Muukalaisten vaikutus uskontoihimme

Anonyymi-ap

Paul Wallis vietti 33 vuotta kristillisessä toimessa, jossa hänestä tuli kirkon tohtori ja arkkidiakoni anglikaanisessa kirkossa. Hän on kirjoittanut neljä kirjaa, jotka kertovat missä määrin muinainen kosketus maan ulkopuoliseen elämään on vaikuttanut kristillisiin, heprealaisiin ja muihin maailman uskontoihin. Uusimmassa kirjassaan The Eden Conspiracy (2023) hän esittelee uusia analyyseja ja todisteita, jotka osoittavat, että eri tähtijärjestelmistä, mukaan lukien Pleaideista, peräisin olevat avaruusolennot ottivat yhteyttä ihmisiin ja jakoivat kehittyneitä tekniikoita.

Wallis jakaa syvän tietämyksensä kristillisestä Raamatusta, jossa useat kohdat paljastavat, missä määrin avaruusolennot, mukaan lukien anunnakit, vaikuttivat muinaiseen maailmaan ja jakoivat edistyneen teknologiansa salaisuuksia. Hän selittää, kuinka nykyaikaiset UAP-ilmiön tutkimukset ovat ponnahduslauta Raamatun ajoilta peräisin olevien maan ulkopuolisten vierailijoiden mahdolliseen paljastamiseen.

https://exopolitics.org/how-anunnaki-history-influenced-the-bible-and-what-it-means-today/

Haastattelijana luonnollisestikin Michael Salla.

2

590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hän on kirjoittanut useita kirjoja ja aiheena niissä on usein “Eden”. En ole lukenut teoksia, mutta olisikohan hän ymmärtänyt sen mistä on kyse kun *Edenin puutarha” mainitaan Raamatussa? Tohtorithan yleensä tutkiskevat asioita ja aihepiirejä laaja-alaisesti ja tieteellisesti. Kristinuskonkaan kuvaamia asioita ei voikaan ymmärtää lukemalla pelkästään Raamattua. Mytologioihin tutustuminen on tärkeää, vaikka aina ei olekaan ihan selvää, että mikä niissä on totta ja mikä ei ole. Kalevalassa esimerkiksi on se "maailman luominen sotkan munasta" ja germaanisessa ja pohjoismaisessa mytologiassa jotain ihan yhtä pähkähullua. Ja et-sivilisaatioiden lisäksihän uskontojen kuvaamat voimat, vallat ja olennot ovat myös todellisia, mutta niiden kuvaaminen uskonnollisesti ei aina välttämättä vastaa tarkasti todellisuutta.

    • Anonyymi

      Annunakit... onko yhtä hyviä kun hk:n nakit?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      49
      6021
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      263
      5937
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      91
      5750
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      36
      4900
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      49
      4729
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      217
      4067
    7. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3751
    8. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      149
      3593
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      34
      3192
    10. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      25
      3127
    Aihe