Suomen maine ei kestä rasismia.
https://www.adressit.com/allekirjoitukset/riikka_purran_erottava_valtiovarainministerin_tehtavista/?uv=49856970
https://www.adressit.com/allekirjoitukset/riikka_purran_erottava_valtiovarainministerin_tehtavista/?uv=49856970
Vastaukset 90
Vanhimmat
Kirjoitin juuri sellaiseen adressiin että viherkommarit hävitettävä Suomesta,sora montun kautta.
teitä perusrasisteja halveksii kaikki tieteentekijät, kulttuuripiirit, journalistit, suuryritykset, sijoittajat ym.
Sekä kaikki ihmiset jolla on jotain järkeä päässä ja ymmärrystä.
Koska olet gallupin tehnyt. Paljonko oli vastaajia,mikä oli virhemarginaali ja prosentijakautuma. Pistäisitkö linkin niin jokainen näkisi tuloksen.
Seuraappa sosiaalista mediaa
Vaaleissa näyttäyttyvisivät olevan demokraattisten kansalaisten mukaan perussuomalaiset ylivoimaisin voittaja. Kanattaako mennä uusiin vaaleihin ja saada persupääministeri. Jaa-a, ei kannata, sanoo pakkoruotsittajat.
Onko ikinä tullut mieleesi, että jos, ja kun satut olemaan suomalainen, niin RKP, SDP, KD ja Vasemmistoliito pitävät sinua vähä-älyisenä suomalaisenena joka ei osaa järjestää omaa yhteiskuntajärjestystä. Se on histotiriassa näin kirjoitettu. Oletko jyrkästi suomalaisuutta vastaan, omaa isääsi? Sen haluaisin tietää, oletko arvoton omasta mielestäsi, mitä se sitten onkaan, oletko ruotsalainen, suomen sortaja. Suomen sortaja, sitä' ei voi kukaan edes kiistää ja siinä on uskoni ja siihen luotan, sen sorron lopetan.
Vastuullinen perussuomalainen varmaan eroaa...
Hmm, löytyykö vastuullisuutta?
Viimeeksi oli 60 000 nimeä.Koko sivusto on feikki,kun ei pystytä varmentamaan onko jokainen allekirjoittaja OIKEA HENKILÖ.,TAI PALJONKO ON SAMOJA NS.ALLEKIRJOITTAJIA. Nolo yritys,mutta kyllä kansa tietää...
Ainoat natsit tässä maassa ovat perussuomalaiset ja heitä tukevat kokoomuslaiset ja jeesuspellet.
Me suvakkifemakot haluamme Suomesta islamisten kalifaatin, se on ihanne yhteiskunta kaikille naisille. Haluamme pukeutua säkkeihin, vaadimme sitä!!!
Toinen vaihtoehto että liitymme venäjään, siellä on työläisten paratiisi ja eniten maailmassa miljardöörejä!
Äitis sanoi Heil Hitler, kun sinut synnytti. Isäskin oli natsi ja piti suomalaisia orjakansana.
Kuka kehtaa julkisesti esiintyä persujen äänestäjänä
MINÄ
sanoo anonyyminä , lol
Sanoo anonyymi suvakkifemakko, lol lol.
Äitis oli persu. Eikä niin ronkeli.
Suomi on demokratia jota ei hallita viherpunikkien nettihuuto äänestyksellä.
Joten ei tulisi mieleenkään äänestää näiden sivistymättömien moukkien mielihalujen mukaan.
”Suomi on demokratia” on ihan totta, kaikki muu kommentissasi onkin ihan höpönhöpöä.
Niinpä, vihervasurit ja muut suvakkifemakot ovat demokratiaa kunnioittamattonta höpönhöpöä.
Kiitos, täytyypä antaa ääni tuolle.
Jokaisen tulee saada elää normaalisti täällä ilman pelkoa, luulisi sen olevan jo itsestäänselvyys. Nämä riikkapurrat ja muut ääriajattelijat eivät nyt oikein sovellu johtamaan tätä maata, noin nätisti sanottuna.
Samaa mieltä, matut lähetettävät heti kotimaihinsa turvaan ja suvakkifemakot mukaan!
Tuolla adressilta musiminaiselta evätään oikeus pukuetua sään mukaan ja oman tahdon mukaan .
Kyllä pukeutumispakon lisäksi myös pikkulasten sukuelimien silpomista, kunniamurhia, järjestettyjä avioliittoja ym. muita naista alentavia tulee uskaltaa arvostella ilman että se käännetään rasismiksi .
Kylläpä suvakifemakoille ottaa koville kun joutuivat oppositioon ja tälläisellä pelleilyllä varmistavat siellä pysymisen jatkossakin :D
Varisverkoston toiminta tulee tutkia perin pohjin .
Perussuomalaisten ajojahti, jes
Mahdatko ymmärtää, että suuri osa suomalaisista on perussuomalaisuutta kannattavia. Ehkä sinun kannattaisi muuttaa vaikka Ruotsiin, mielummin Aasiaan.
persnatsit alas ja pataan
Irakit tekee kebabia perussuvakkinatseista :D
Irakilaiset tekee maittavia monimutkaisia aterioita perusjuntti keittää perunaa
Sanoi suvakkifemakko kun päätä katkaistiin :D
Vallankumous
Ei Suomea pyöritetä adressien voimalla.
Kun Moskovan junalla alkoi tulla afrikkalaisia Suomeen 1990 siitä aiheutuvan turmion näki heti selvimmin suuri taiteilija Kari Suomalainen. Myös minä eteläsavolaisena mökkiläisenä näin heti Mikkelissä mitä tuhoa he toivat mukanaan asuessaan hienossa järvenrantahotellissa, joka oli ensimmäisiä majapaikkoja tulijoille.
Kaikkea tuhoa en osannut nähdä. Työttömyys ja taloudellinen katastrofi oli helposti nähtävissä heti. Myös väestörakenteen nopean turmeltumisen pystyi laskemaan jo vuonna 2000, jolloin laskin, että suomalaiset jäävät vähemmistöön omassa maassaan vuoteen 2100 mennessä. Laskin väärin, muutos tapahtuu paljon nopeammin. Koululaitoksen turmiosta saatiin viestejä Turun Varissuolta jo kymmenen vuoden invaasion jälkeen.
Terveydenhoidon ongelmat näki ulkomailta tulleiden tautien lisääntymisenä jo 15-20 vuotta sitten. Esimerkiksi HIV-tartuntaisista suurin osa on tullut ulkomailta Suomeen. Hammashoidon pitkät jonot selittyvät tulijoiden hampaiden hoidolla.
R-iskausten suuren lisääntymisen pystyi näkemään tutkimalla lähi-idän ja Afrikan r-skaustilastoja.
Väittelin usein suvakkien kanssa siitä, ettei toinenkaan sukupolvi työllisty, heidän puolustaessaan tulijoita sillä, että vaikka tulijat eivät työllisty, heidän lapsensa työllistyvät. Valitettavasti tässäkin olin oikeassa.
Mutta en osannut ennakoida väkivallan lisääntymistä. 30 vuotta sitten ei pystynyt ennakoimaan etnojengejä, nuorten vaatteiden ryöstämistä päältä eikä bussinkuljettajien puukotuksia.
Ruotsin ampumiset, koulujen poltot, talojen pommittamiset, no go-alueet ja r-iskaukset eivät 1990-luvun alussa olleet vielä uutisoinnin kohteena, ei Ruotsissa eikä etenkään Suomessa. Vasta kun Rähmispossu ja Paavo Tajukangas aloittivat Ruotsin oloja käsittelevät nettibloginsa, Ruotsin tilanne paljastui kaikessa karmeudessaan.
Viikonloppuna kesämökillämme oli neljä lasta ja kolme aikuista. Ruokalasku oli moninkertainen yksinelävän laskuun verrattuna. Aloin miettiä, että tulijoilla on kymmenenkin hengen perheitä. Heidän ruokalaskunsa ovat joka päivä yhtä suuret kuin meillä mökkiviikonloppuna. Eivätkä he maksa ruokiaan itse. Sen takia ostoskärryt ovat kukkuroillaan kaikenlaista hörhöruokaa, jota suomalaisilla ei ole varaa ostaa. Asiaan voi konkreettisesti tutustua esimerkiksi Vantaan Myyrmäen Lidlissä.
Tätä taustaa vasten on mahdoton ymmärtää suomalaisia poliitikkoja. Eivätkö he todellakaan ole lainkaan pohtineet mihin avokätinen maahanmuutto johtaa. Ehkä ensimmäiset vuosikymmenet oltiin kiimaisia tulijoiden vastaanotossa, mutta että vielä 2023 RKP:n puheenjohtaja vakavalla naamalla selittää kuinka pahoja ovat he, jotka eivät ole hänen kanssaan samaa mieltä. Kuinka sokeana voi ihminen kulkea. Eikö hänelle kukaan kerro, missä mennään. Eivätkö edes ruotsalaiset kolleegat kerro varoituksen sanoja siitä, miten Ruotsille on käynyt.
Meidän pitää auttaa, hoetaan edelleen. Maailmassa elää 2-3 miljardia ihmistä, joilla on samanlainen oikeus ja yhdenvertaisuus tulla Suomeen elätettäväksi kuin täällä jo olevat ovat. Ei tarvitse odottaa sadannen miljoonan tuloa. Tutkimukset osoittavat ja Libanon konkreettisesti, että kristillinen valtio tuhoutuu väkivaltaan ja muuhun kurjuuteen, kun tietyllä lailla uskovien määrä ylittää 30 %:n rajan.
Tosi hyvä ajankuva ja niin totta.👍👍👍
Perussuomalaisille mikään ei riitä eikä kelpaa. Natsimeininki pitää olla. Arjalaiset.
Arabit kannatti Hitleriä ja suomiakat horoili natsien kanssa, vasurit kannatti stalinia, on teillä hieno menneisyys, nyt haluatte Suomesta kalifaatin.
Vaaleat sinisilmäiset näyttävät sairailta ja sisäsiittoisilta.
Palaa ihmeessä sinne mistä olet tullutkin :)
Rasismin vastustajia mukava määrä. Parempi näin.
Isänmaallisia miljoonia, suvakkinatseja 60 000 Suomessa, tosiaan mukava määrä :D
Kaikki muut ovat Purran takana . Antifan ja varisverkon jäsenet keräilevät tolloilta nimiä .
Inglorius bastards ja SISU elokuvista esimerkkiä miten näiden mainehaitojen kanssa tulee toimia
Rasistitampiot pois suomen kaduilta
Samaa mieltä, notkujamusut, ekoapinat ja muut idiootit pois Suomen kaduilta!
Punaniskapaskoille kyytiä
Varokaa Naapurinne voi olla niljakas kaappipersu
Persun äänestäjän tunnistaa esim seuraavista asioista
Ylipainoinen (koska ahmivat tehotuotettua lihaa, maitoa ja kaljaa)
Kaljuuntuva
Epäsopivat vaatteet
Feikkicrocsit
Väkivaltainen historia
Pieni muna (miehet)
Juo yleensä koko viikonlopun tai arkisinkin
Alhainen älykkyys tai asperger
Ulkomaan matkat rajoittuneet lähinnä etelä-espanjaan tai thaimaaseen
Toksinen "maskuliinisuus"
Kuuntelee iskelmää ja/tai junttiheviä esim. kotiteollisuus, viikate, sabaton, impaled nazarene
Laiminlyöty hygienia
Ahne
Tylsä selvinpäin, kännissä hullu tai muuten vaan erittäin vastenmielinen ja ärsyttävä
Ei mitään lahjoja vaikka niin saattaa kuvitella
Viherpunikit taas tunnistaa vilkkaasta mielikuvituksesta.
Vilkkaalla mielikuvituksella tehdään tieteellisiä läpimurtoja ja mahtavaa taidetta.
Persulta puuttuu kyky laajempaan ajatteluun ja inhimillisyys
Hyvin kiteytetty, on tosi mitä esität. Suuri osa poliittisesta vakaumuksesta huolimatta ei pidä musta kaavuisita ihmisistä, puhuu aika pahasti turuilla ja toreilla, inhoaa mikä mielivalta mamuilla on asenne tänne päästyään, vaatimuksia vaatimusten perään, oikeuksia e, nemmän kuin velvollisuuksia, ei pidäjusein lemmikeistä, aina se rasisiti sana ainakin suomeksi hyvin oppineet .ps asperger ei liity älykkyyteen millään tavoin ,se on virheellinen oletus.
Äitis oli kaappipersus, kun sinut synytti ja sinä jatkat perinteitä. Eiks niin.
Perussuvakit ovat todellakin tyhmiä, kuten musutkin :D
Turvat kiinni ja hävetkää persut
+ menkää töihin
Perussuvakkien ainoa työ on nostaa kelan tukia ja myydä persettään.
Ihmettelen miten tästä nousi nyt tällänen
kohu.Noussut jo monta vuotta eduskuntatalon rappuja ylös.
Tää on sitä nais vihaa jota Suomessa media harrastaa.
Miehet unohtuu heti kohun jälkeen.
Viime keväinen juttu kuka edes muistaa pienet otsikot nyt miehiä mutta sivulauseessa puhutaan ja sekin heti perään vale uutisia pukkaa....
Hah, miehet joutuneet eroamaan pikkuasioista kuten tekstiviesteistä, mutta suvakit yrittää vaientaa myös isänmaalliset naiset, itse eivät eroa vaikka rötöstelevät kuinka paljon tahansa jauhopäissään tai ärhinmäet turmelevat yhteistä omaisuutta, kehuskelevat vaan sillä.
Tää on rasismia oman maan naisia kohtaan. Naiset saavat aina lokaa ja miehet kunniaa
Mustat ja rukseat suomalaiset kärsii eniten
Yleensä ansaitusti, mutta Purra harvoja naisia jotka toimineet oikein.
Rkp ei sanojensa mukaan pitänyt edes lähteäkään samaan hallitukseen persujen kanssa, söi sanansa, ja tekee keiken että hallitus kaatuisi, valta sokeaksi tehneenä lilliputti puolueella joka ei aja kenenkään oikeuksia paitsi eliitin! Saisi jäädä oppositioon kuten uhoilivat vaaliea alla ja nyt tekeekin kaikkensa kaataakseen hallituksen kateusesta persujen suosioon!
Bajamaja kuuluisi vessoja siivoamaan, ei siitä ja kumppaneistaan muuhun ole.
Maassa maan tavalla,tahi maasta ulos.
Suomalainen työssäkäyvä hetero ei ole mitään.....
Pitää olla työtön sateenkaari homo ,lesbo mielellään
ulkomaalaistaustainen rikollisjengi tausta katsotaan hyväksi.
Rahat ja asunnon hoitaa kela valtion velkarahalla.
Tähän puuttuminen on rasistista ja natsien toimintaa
Tähän on tultu Suomalaisuus ei ole mitään
Suomalaiset pitävät tietoisesti pedorinkiä. Sen verran kahelia porukkaa. Tuomio tämmöiseen toimintaan pitää tulla. Gang stalking touhua.
Tekijät vielä tiedossa. Saamaton Suomen Poliisi
Perussuomalaisille on väärä asenne muita ihmisiä kohtaan. Suvaitsevaisuuden puute.
Äidilläs oli suvaitsevaisuuden puute, kun sinut synnytti.
Äidilläs oli suvaitsuvuuden puute kun sinut synnytti. 96 tuhatta suomalaismeistä kuoli, että sinä saisit lausua mielipiteitäsi täällä siittäjääsi suomalaista miestä kohtaan. Häpeätkö omaa perintääsi? Synnyttäjääsi, mies synnyttää palleissaan koko ajan uutta elämämää, nainen ei synnytä yhtään mitään, hän tulostaa. Yleensäkin tämä suomenkielisen miehen aliarvostaminen on tiensä päässä. Että hei, hei YLE, valitkaa sinne honottavien naisten tilalle suomenkielisiä.
Islamistit saavat tehdä mitä haluavat. Naisten ja tyttöjen sortamista puolustava adressi .
Kaikki talibaanit rotuun ja ikään katsomatta vastuuseen, koskee myös perussuomalaisten, ketkä tuota tekevät
Riikka on hirviö
Riikka on hyvä
Äitis oli hirviö, kun sinut synnytti.
riikka oli oikeassa etta jätesäkit kuuluuu roskikseen pitää vain tarkastaa mitä niiden sisällä on
Persu porukka paloittelee toisen, virallinen jäsenyys hyväksytty
Viimeisimpien tietojen mukaan 11,8 miljoonaa suomalaista on jo allekirjoittanut!
MUSTAAN KOKO KAAPUUN ITSENSÄ PEITTÄNYT IHMINEN TULI VASTAAN,MIELEEN TULI HETI ISIS LEIRIN TERRORISTIT.
Väkivaltaisia hulluja nuo pers-SS purrahallat,!
Pois maasta islamistiterroristien kanssa
Kaikki peruSSuvakit musuineen heti maasta pois!!!
Punainen rasismi on hyvää rasismia. Suomesta on tulossa EU:n Pohjois-Korea .
Tämä maa ei vaan kestä viherkommunisteja. Suomen arvot on tuhottu. sukupuolta voi vaihtaa vuoden välein,mitään ei saa sanoa,rahaa pitää jakaa tekemättä mitään,sukupuolineutraalit liikennemerkit 50 miljoonaa. Marin tuhosi kaiken.
Axel Olof Freudenthal oli oikeassa.
Adressit.com -sivuston on perustanut Petition24-niminen yritys, jonka kotipaikaksi on ilmoitettu Helsinki.
– Kaupalliselle sivustolle on sitä parempi, mitä enemmän sivustolla on toimintaa, Moilanen katsoo.
Tietoturvan näkökulmasta joku voi kerätä adressin nimitietoja pahansuopaisiin tarkoituksiin.
– Kyllä voi käyttää hyväksi – varsinkin, jos allekirjoittaja on kirjautunut palveluun Facebook-kirjautumisella. Nimistä ja kotipaikoista pystyy keräämään rekisterin. Itse en allekirjoittaisi tällaisia adresseja ihan tietoturva- ja yksityisyydensuojasyistä, Moilanen toteaa.
Tarkoitus pyhittää keinot.
Sanoi musu kun suvakilta päätä katkaisi :)
Naurakaa rajoja ylittäessänne pois https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a9f7f344-f495-4b42-8182-25dc3d364a75
Alas fasistit https://youtu.be/6SekrEwxtx8
Musut riehuu joka maassa mihin niitä tulee, miksi suvakit ei puhu musujen aiheuttamista ongelmista?