Tervehdys
Pitäis siis löytää vanhaan vm. -99 Peugeot Break farkkuun takavasemman turvavyön kelauslaite - nykyinen laite ei enään kelaa turvavyötä ylös. Purkamoilta ei just tähän hätään löytynyt, mutta onko kellään omaa peltoautoa tms. projektia nurkissa? Lisätietoa: Kari 050-592 75 60 Voin lähettää kuvan tarvittaessa. Kiitos!
Turvavyon kelauslaite Peugeot 306 Break-farmariin vm-99 hakusessa
4
307
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko jo pessyt sen turvavyön?
https://www.youtube.com/watch?v=8XL8QbooM84 Kiitti tuosta pesuvinkistä!
Nyt ei taida turvavyön pesusta olle apua. Purin Peugeotin takaverhoilua sen verran, että pääsin näkemään minkälaisessa kunnossa tuo kiristinsysteemi oikein on. Siinä oli ilmeisesti jokin jousisysteemi ihan kuollut kun käsin kiertämällä sain kelattua turvavyötä kelalle mutta se ei vetämällä tahtonut palautua. Tarvitsen siis uuden kelaushyrrän - ja mielellään siihen kuuluvan turvavyön.
- tv Kari- Anonyymi
Varaosanumero tuolle on :
-musta : 8973W9
-harmaa : 8973J7
Noilla numeroilla ainakin Alankomaista löytyy. 55 euroa + postikulut päälle.
https://www.proxyparts.com/car-parts-stock/information/part-number/8973w9/part/rear-seatbelt-left/partid/14788795/
Suomesta kannattaa kysyä ainakin täältä:
https://www.x-parts.fi
Ja noilla numeroilla kannattaa googlettaa, en jaksanut etsiä pidempään netistä kun tuo Alankomaiden tärppi tuli kohdalle. Runsaat kiitokset vinkeistä!
Kokeilen ekaks tuota X-partsia ja jos ei tärppää, niin sitten Alankomaihin...
-- tv Kari
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961619
- 741424
- 501347
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041238- 541233
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9965- 36827
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41735