joiden naapuriin muuttaa romunkeräilijä.
Kun hamstraaja ostaa/perii viihtyisältä omakotialueelta talon ja alkaa täyttämään pihaa kaikenlaisella romulla, niin että piha muistuttaa jo romukauppaa on vitsit vähissä napurustossa.
Kaikkien ympärillä olevien talojen arvo alenee, eikä ostajia tahdo löytyä, sillä kuka nyt kaatopaikan naapuriin haluaisi?
Miksi kunnan viranomaiset ei puutu näihin romunkeräyspihoihin?
Myötätuntoni on niiden kiinteistön omistajien puolella,
7
884
Vastaukset
- Anonyymi
Aloittaja selvästi kunnon rivilammas, hän asuu ihmisten keskellä, mutta ei siedä että joku siellä värikkäitten laatikkotalojen keskellä näyttää erilaiselta, millainen rassukka täytyy olla että kiinnostuu naapurin pihoista, pitäskö vetästä pari vielä kun noin hyvään alkuun oot selvästi päässyt?
- Anonyymi
Kyllä joku lautakunta kierteli kylällä ja antoivat " siivous kehoituksia " mutta eipä tainnut olla mitään vaikutusta . Siinä se tohtorilakin olla rehottaa eikä mitään tapahdu senkään tiimoilta !
- Anonyymi
Tätä samaa olen.itsekin miettinyt. Monesti joutuu työnpuolesta ajelee pikkuteitä ja näkee ihmisten pihoja. Yksikin.piha tuolla veijolanmäen suunnilla on niin täynnä romua, et millainen ihminen semmosessa voi asua. Mikäli olisin naapuri., Tekisin poliisille ilmoituksen
- Anonyymi
Virallisesti, jos noita yrittää ratkoa, kestää sen verran kauan, ennenkuin mikään edistyy. Aikoinaan ratkaistu asia tarpeeksi korkealla näkösuojalla ihan puhumalla, ettei romut näy. Täytyy olla vaan puhevälit hyvät, ettei riitelyksi mene.
- Anonyymi
Vielä kun romujen lisäksi on jatkuvaa kännirällästämistä yötä päivää, niin ei voi muuta kun ihmetellä miten naapureilla hermo kestää ... saa nähdä kuinka kauan.
- Anonyymi
Missä tälläinen paikka on ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5359031Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616210Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765273Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664769Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004391Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853962- 931936
- 1061450
- 47989