Oli meillä vain hyvät festivaalit tänä vuonna.
Kaustinen on musiikkia
22
1344
Vastaukset
- Anonyymi
Kaustisen persuäänestäjät pilaavat tunnelman
- Anonyymi
Juuri siksi en tullut sinne, olisin useamman kymppitonnin verran törsäny siellä muuten
- Anonyymi
Kaustisen Teboil senkun porskuttaa. Punaryssiä koko kunta.
- Anonyymi
Holokaustinen folk music festival.
- Anonyymi
Yleisö on jo ikääntyvää .
- Anonyymi
Festivaaleista huolimatta Kaustinen on turkistarhauksena tunnetun eläinrääkkäyksen kunta. Laajamittainen Kaustisen kansanmusiikkibusineksen boikotointi ehkä panisi sielläkin miettimään, onko turkiseläinten rääkkäyksen jatkuminen sen arvoista. Ehkä se tuottaa mielihyvää Kaustisen asukkaille ja kuntapäättäjille. Pahuutta se on.
Kaustinen boikottiin. - Anonyymi
Kaustinen on turkistarhauksen nimellä tunnettua eläinrääkkäystä. Ehkäpä kärsivien eläinten tuska on musiikkia paikkakuntalaisten korville. Ihmistä ei voi koskaan aliarvioida liikaa. Kaustinen boikottiin.
- Anonyymi
Kaustinen on maanpäällinen helvetti miljoonille eläimille.
Olisi suuri häpeä asua Kaustisilla.- Anonyymi
Muuta pois !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muuta pois !
Jos asuisin Kaustisilla, en muuttaisi, vaan tappaisin itseni. Siinä sinulle vinkki, koskien itseäsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos asuisin Kaustisilla, en muuttaisi, vaan tappaisin itseni. Siinä sinulle vinkki, koskien itseäsi.
Siitä vaan kateellinen Veteliläinen
- Anonyymi
Häpeällistä tuo Kaustisen kaksinaamaisuus. Viulut vinkuvat kilpaa rääkättyjen eläimien kanssa. Ei enää Kaustiselle niin kauan kun yksikin eläin on siellä rääkkäyksen kohteena. Uskomatonta kyynisyyttä ja pahuutta.
- Anonyymi
Kansanmusiikki hiipyy.10 vuoden kuluttua on pelimannit mullassa .
- Anonyymi
Kaustisen romahdus johtuu musiikkiin laitetusta rahoista. pelkkä tappiota rahan tuhlaamista koko kansanmusiikki. Ilman sitä Kaustinen olisi kasvanut kaupungin mittoihin, ne rahat vei vuosikymmeniä tappiolliset musiikki touhut ja välistä vetäjät.
- Anonyymi
HILJAA HILJAA POIKA
- Anonyymi
Pekka Pouta sai karmeaa kahvia Kaustisella ja se jäi ikuisiksi ajoiksi mieleen
- Anonyymi
Viuluja ja polkuharmoonia soittamalla ei kunnan talous kohene.Päinvastoin nämä riukuparrat tulevat kalliiksi kunnalle .
- Anonyymi
Lopeta Jörge Kaustisen ja Kaustisen Persujen haukkuminen, vaikka kuinka ahistaa. Tutki pääsi.
Jo ole hiljaa poika.
- Anonyymi
Kaustisen viinijuhlat
- Anonyymi
Kauanko kestää vielä viuluja vinguttaa? Kassakirstun pohja näkyy taas...
- Anonyymi
Viulut vaikenevat .Raha on loppu .
- Anonyymi
Kumma juttu, että Kaustisen persut moittivat KANSANmusiikkijuhlia 😲
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887