Työttömät töihin

Silleen Kiuruvesi nousoo ku kaikki töissä. Täl palstal ei tuu yhtää lisää rahhoo kaapunnin kassaan vai mitä? Valita vähemmän, tee töitä kampanjan puolesta!
5504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kirjoittaminen ääliöille käy työstä.

Äänestä

Minkälaisiin töihin kiuruveen joutoväkkee vois ottaa?
Semmonen missä ei tarviis tehä mittään, olis lyhyet päivät ja mukavaa ajanvietettä työmaalla että viihtyy. Tietysti palkkaa pitäs saaha reilusti kun kyllä sillä kapitalistilla on millä maksaa.

Äänestä
  • Työt on persiistä🤣

    Äänestä

Enempi kiinnostaa tuo oma kuin kaupungin kassa.

Äänestä

Mittee täällä huutelet että kaikki töihin jos täältä ei rahoo suo?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Silleen Kiuruvesi nousoo ku kaikki töissä. Täl palstal ei tuu yhtää lisää rahhoo kaapunnin kassaan vai mitä? Valita vähemmän, tee töitä kampanjan puolesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu