Minulla on kasvurahastoa Japanista. Olen jostain syystä ottanut kuvan näkymästäni viime lokakuussa. No katsoin nyt mielenkiinnosta miten asiat on edennyt ja vertasin lokakuun näkymään. Minulla on Japanin rahaston osuuksia sama määrä kuin viime vuoden lokakuussa vaikka en ole myynyt enkä ostanut.
Minulle tuli nyt siis mieleen, että maksetaanko Japanissa osinkoja eri aikaan kuin muualla? Suomessahan enemmistö niistä maksetaan keväällä.
Japanin osingoista
Anonyymi-ap
2
148
Vastaukset
- Anonyymi
Tehdäänhän metsistä peltoakin miksei siis puistoa?
- Anonyymi
Ennen kuin tähän voi vastata edes edes välttävällä arvosanalla, pitäisi saada tietää mikä rahasto on kyseessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943582
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442937Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742416- 612348
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512301Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172277Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212163Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202147- 1172108
- 621994