Virallinen ero on vain vuosien työ ja tietysti lakimiesten.
Mörkis ja Härry separoituneet
16
539
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän tuo oikeasti tullut yllätyksenä kenellekään muulle kuin hardcore Meghan Markle-faneille?
"Pariskunta on päätynyt asumuseroon viiden vuoden avioliiton jälkeen." kertoo myös iltalehti
https://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/a/ef8878a5-e944-4976-8bfa-100237bba7d6- Anonyymi
Erostahan puhuttiin jo silloin kun Harry julkaisi kirjansa Spare. Varsinkin englantilaiset ihmettelivät miksi Meghan ei ole miehensä tukena.
Mutta ei hätää, Harry tulee saamaan lapset itselleen avioerossa, jos haluaa ja jos he ovat ylipäätään hänen lapsiaan.
Hyvä että Harry on lähtenyt hakemaan itselleen mielenrauhaa, jospa hän löytäisi jonkin mielekkään työn vaikka sieltä Afrikasta. - Anonyymi
Juu, iltalehtihän sen tietää. Mä en usko mihinkään eroon ennenkuin itse ilmoittavat siitä.
Se on varmaan asumusero, jos toinen lähtee Afrikkaan töihin vähäksi aikaa :D - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, iltalehtihän sen tietää. Mä en usko mihinkään eroon ennenkuin itse ilmoittavat siitä.
Se on varmaan asumusero, jos toinen lähtee Afrikkaan töihin vähäksi aikaa :DJust näin
- Anonyymi
Toinen on menossa Afrikkaan tekemään töitä
Ei siinä mistään erosta ole kyse - Anonyymi
Juu suomessa nämä lehdet kopsaavat juorut , totuuden perää niissä ei ole
- Anonyymi
Käsi ylös joka yllättyi?
Ei näy yhtään kättä.
Tästä erosta vielä sota syntyy, koska eroon syyllisiähän ovat maailman mediat, sukulaiset, ystävät, tuttavat, tv-kanavat, palvelijat, ja kuninkaallinen perhe muutama vuosisata taaksepäinkin. - Anonyymi
Että ihan sisäpiiri ... kertoo
- Anonyymi
Ei tämä mikään yllätys ole kenellekään. Heidän henkilökuntansahan laittoi avioliitolle parasta ennen päiväyksen heti häiden jälkeen ja se oli silloin viiden vuoden päässä.
Markle on saanut Harryn riitautumaan oman sukunsa kanssa pahasti ja Harry on alamaissa joten Meghan joka on kaiken jo suunnitellut etukäteen vie lapset ja vaatii isot elatusmaksut.
Onneksi Harry pääsee rakastamaansa Afrikkaan nuolemaan haavojaan ja kokoamaan itseään.- Anonyymi
Ahaa, se on aina naisen syytä, jos menee sukset ristiin. Jos noin kävisi, niin itse luulisin, että "syypäitä" on kaksi.
- Anonyymi
Siinä on taas medialle seurattavaa. Eikös tämän toisen narskun Angelina Jolien ja Brad Pittin avioero kestänyt vuositolkulla. Ja nainen tappelee vieläkin jostain viinitilasta.
- Anonyymi
Ei Angela tappele omasta osuudestaan viinitilasta. Hänhän möi oman osuutensa viinitilasta avioeron jälkeen vuonna 2021 Stoli group'lle jonka omistaa venäläinen liikemies Yuri Shefler.
- Anonyymi
EIHN MEGAFONI KOSKAAN RAKKAUDESTA MENNYT NAIMISIIN, VAAN RAHANTAKIA. Senhän kaikki tiesi, mutta harry vaan luuli toista.
- Anonyymi
Mistäpä sinä toisen rakkaudesta tiedät yhtään mitään, Meghanilla oli miljoonia ihan itsellään.
Eikä hän edes kuninkaallisten paskantärkeisiin piireihin halunnut, sekään ei ole syynä tuolle liitolle, rakkaus jää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistäpä sinä toisen rakkaudesta tiedät yhtään mitään, Meghanilla oli miljoonia ihan itsellään.
Eikä hän edes kuninkaallisten paskantärkeisiin piireihin halunnut, sekään ei ole syynä tuolle liitolle, rakkaus jää.Kyllä halusi. Ellu sanoi, että voi jatkaa näyttelemistä jos haluaa. Ei halunnut. Halusi kuuluisuutta Harryn vaimona. Kaikkea ilmasta. Matkoja ja viplentoja. Ja käyttää valtaa vainoharhaiseen äijään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistäpä sinä toisen rakkaudesta tiedät yhtään mitään, Meghanilla oli miljoonia ihan itsellään.
Eikä hän edes kuninkaallisten paskantärkeisiin piireihin halunnut, sekään ei ole syynä tuolle liitolle, rakkaus jää.Meghan halusi prinsessaksi jo nuorena oman kertomuksensa mukaisesti. Williamia ei kerinnyt höynäyttää niin piti tyytyä varamieheen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522724667Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään933491Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka252746Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv592325Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?982212TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain921509Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281319- 411306
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli741266- 63898