Teuvo, miehemme Euroopassa!

Europarlamentaarikko Teuvo Hakkarainen on jälleen Keskisuomalaisen kolumnissaan asettanut sanat juuri niin kuin suomalaiset sisimmässään ajattelevat.
Voidaan sanoa että mies kirjoittaa jokaisen suomalaisen, noin yhden miljoonan, puolesta. En kiinnitä huomiota noihin punakapinallisiin ja yrjönvihreisiin suomalaisina. Ovat jotakin muuta.
35577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Ketä kiinnostaa sen jyväjemmarin löpinät

Äänestä

Miljoonia suomalaisia, jopa maakuntalehti Keskisuomalaista.

Äänestä

Herra Hakkarainen kirjoittaa suomalaisten ajatuksia esiin. On luonnollista, että maailman sosiaalitoimistoa pyörittävät puna- ja viherkapinalliset purevat sormensa irti kauhuissaan. Monet jopa viittovat raivoissaan yläviistoon.

Äänestä
  • Polta kukkaa se kasvattaa tukkaa ja rahapussia

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Polta kukkaa se kasvattaa tukkaa ja rahapussia

    Vain hyvin harvat maalaiset käyttävät enää rahapussia, enkä usko sen kasvavan Pelargonian kukan polttamisesta.

    Äänestä

  • Kuule, kyllä mokoman turjakkeen arvostelijat on kaikki muut paitsi tolloimmat persut, ei tarvia olla mikään punainen tai vihreä, riittää kun on normaalilla järjellä varustettua, niin Toikkaraisen jorinoita pidetään tolvanan mölinänä.

    Äänestä

Peruskysymys: miksi ihmisen pitäisi irtisanoutua rasismista ja perinteisestä sukupuolijaosta? Henkilökohtaisesti en ainakaan irtisanoudu.
Heikkoihin ihmisiin vaikuttaa tuollaiset kitarisat punaisina huutavat sateenkaarijoukot, mutta ei niin kutsuttuun normaaliin henkilöön.

Äänestä
  • Itse rättipää kilahti

    Äänestä

Teuvo maanteiden kuningas?

Äänestä
  • Teukka viskisieppojen kuningas

    Äänestä

Hyvä viski maistuu Teuvolle jyväskyläläiskollegan kanssa iltaisin Brysselin hämyssä.

Äänestä

Teven liksoilla voikin katsella parhaat pubit. Siinä kaupungissa kyllä naisseuraa riittää. Monen maalaiset luxusammattilaiset pyörivät varakkaiden meppien ympärillä. Toki myös naisille on hyvää tarjonttaa.
Itse vietin pari vuotta juuri noissa hommissa, siis en meppinä.

Äänestä
  • siis selvää tulevaa persujen ministeriainesta, on oikein hyvin vaativaa ministeripestiä silmällä pitäen koulutettu ja moitteeton menneisyys...

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    siis selvää tulevaa persujen ministeriainesta, on oikein hyvin vaativaa ministeripestiä silmällä pitäen koulutettu ja moitteeton menneisyys...

    Mutta kai hänen pitäisi opetella lukemaan paremmin, ettei sitten enää ministerinä puheita papereista lukiessaan enää takertelisi sanoissaan.

    Äänestä

kotimaisista kylllä joillekin sopii tuo tevo , maanteiden kuningas.

Äänestä

jyväskylässä on paikoitellen hyvät tiet. siinä soppii kurvailla, itse kelläkin.

Äänestä

Kun Teuvo Hakkarainen puhuu, tulee aina oikeaa asiaa. Hänen ei tarvitse puhua pikkusormi pystyssä d-kirjainta painottaen.

Äänestä
  • Niin tuskin tuo osaa edes deetä lausuakaan.

    Äänestä

Epäsuomalainen, Torvalds, tuntui kupsauttaneen nallinsa, kun on pitänyt ihan suomenkieliseen lehteen ryhtyä vastahyökkäykseen Hakkaraista kohti.

Äänestä

Voi pillu, vai niinkö muka ajattelevat, älä kuule sellaista unta nää !

Äänestä

vasuridemarit mustamaalaa niin kuin näiden puolueiden toimen kuvaan kuuluu. siinä sivussa viher sekopäät. siinä soppa joka haluaa sekoittaa suomen asiat vasemmalla olevan maan hyväksi.

Äänestä
  • Eivätkö persut mukamas mustamaalaa ketään ?! -Nooh, ainakin ihan vähäsen tiettyjä ihmisrotuja ja vastustajiaan...

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Eivätkö persut mukamas mustamaalaa ketään ?! -Nooh, ainakin ihan vähäsen tiettyjä ihmisrotuja ja vastustajiaan...

    Perusteltu arvostelu on eri asia kuin mustamaalaaminen. Persuilla ei ole takanaan sellaista media-arsenaalia kuin punakapinaliikkeellä ja viherhomeella.
    Minustakin kepulaisena turkkilaiset ovat apinoita ja mustia säkkejä liikkuu kaduilla, ilman että tiedetään niiden sisältöä.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Perusteltu arvostelu on eri asia kuin mustamaalaaminen. Persuilla ei ole takanaan sellaista media-arsenaalia kuin punakapinaliikkeellä ja viherhomeella.
    Minustakin kepulaisena turkkilaiset ovat apinoita ja mustia säkkejä liikkuu kaduilla, ilman että tiedetään niiden sisältöä.

    vain sun mutsis

    Äänestä

Teukka ROCKS!! Teukka on suomalaisten tunteiden tulkki ja kertoo sen mitä kansa oikeasti ajattelee.

Äänestä
  • siis persut, ei kansa

    Äänestä

Ainoa selväjärkinen europarlamentaarikko.

Äänestä
  • vain kahjon mielestä buahhh

    Äänestä

  • kännissä suurimman osan ajastaan

    Äänestä

Mitä sillä sitten on väliä?

Äänestä

Hakkarainen puhuu asiaa.
Rannikko ruotsalaiset voisi myydä Ruotsiin orjiksi.
Itse työskentelen te-hallinnossa ja kyllä nuo ruotsinkieliset ovat suuri ongelma, kuten Teuvo osuvasti kirjoittaa.
Heille ei kelpaa mikään ja aika laiskaa porukkaa.
Teen kaikkeni että heistä päästään eroon.

Äänestä
  • Sellaisen sadan kilometrin siivun länsirannikkoamme voi huoletta luovuttaa Ruotsille. Nyt Venäjän ollessa heikoimmillaan kautta aikojen, samanlaisen siivun voi vallata siltä idästä tilalle.
    Näin ollen ei maamme neliökilometrimäärä muutu lainkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Sellaisen sadan kilometrin siivun länsirannikkoamme voi huoletta luovuttaa Ruotsille. Nyt Venäjän ollessa heikoimmillaan kautta aikojen, samanlaisen siivun voi vallata siltä idästä tilalle.
    Näin ollen ei maamme neliökilometrimäärä muutu lainkaan.

    Teuvon vois lahjoittaa Ruotsille niin molemmissa maissa keskimääräinen älykkyys lisääntyisi

    Äänestä

  • Anonyymi00038 kirjoitti:

    Teuvon vois lahjoittaa Ruotsille niin molemmissa maissa keskimääräinen älykkyys lisääntyisi

    Yhteiskunnallinen statuksesi ei riitä Teuvon tasolle.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Europarlamentaarikko Teuvo Hakkarainen on jälleen Keskisuomalaisen kolumnissaan asettanut sanat juuri niin kuin suomalaiset sisimmässään ajattelevat.
Voidaan sanoa että mies kirjoittaa jokaisen suomalaisen, noin yhden miljoonan, puolesta. En kiinnitä huomiota noihin punakapinallisiin ja yrjönvihreisiin suomalaisina. Ovat jotakin muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu