Ennen kuin kukaan kuolee....

Anonyymi-ap

Suojatie, jonkan kupeeessa:
-päiväkoti
-ramppi
-suojatieltä erittäin vilkas kulku pohjois-Karvettiin, Käärmtalolle ja Tammistoon.

Sanalla sanoen, erittäin vilkkaassa käytössä oleva suojatie ja jonka käyttäjäkunnassa on todella suuri osa lapsia.

Suojatie ylittää kadun, jolla ajetaan säännöllisesti ja piittaamatta järjettömiä ylinopeuksia ja korostetuysti edelliset faktat huomioiden.

Kyllä, kyseessä on Karvetinkadun suojatie. Olisi mielenkiintoista kuulla päättäjiltä ne perustelut, joiden mukaan Teräskadun aika lailla huopatossumaisen hiljainen suojatie tarvitsi hidastuskorokkeen ennen Karvetinkadun päiväkodin ja rampin kohdalla olevaa vilkasta suojatietä?

4

343

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asian näkyy huomanneen moni muukin!!

      "𝙎𝙪𝙤𝙟𝙖𝙩𝙞𝙚 𝙮𝙡𝙞𝙩𝙩𝙖𝙖 𝙠𝙖𝙙𝙪𝙣, 𝙟𝙤𝙡𝙡𝙖 𝙖𝙟𝙚𝙩𝙖𝙖𝙣 𝙨𝙖𝙖𝙣𝙣𝙤𝙡𝙡𝙞𝙨𝙚𝙨𝙩𝙞 𝙟𝙖 𝙥𝙞𝙞𝙩𝙩𝙖𝙖𝙢𝙖𝙩𝙩𝙖 𝙟𝙖𝙧𝙟𝙚𝙩𝙩𝙤𝙢𝙞𝙖 𝙮𝙡𝙞𝙣𝙤𝙥𝙚𝙪𝙠𝙨𝙞𝙖 𝙟𝙖 𝙠𝙤𝙧𝙤𝙨𝙩𝙚𝙩𝙪𝙨𝙩𝙞 𝙚𝙙𝙚𝙡𝙡𝙞𝙨𝙚𝙩 𝙛𝙖𝙠𝙩𝙖𝙩 𝙝𝙪𝙤𝙢𝙞𝙤𝙞𝙙𝙚𝙣."

    • Anonyymi

      teräskadun ja karvetinkadun risteyksessä rytisi ennen useasti. onko hidaste auttanut. valitettavasti näyttää todella siltä että jotain pitää ensin sattua jotta hidasteelle voidaan todeta olevan tarvetta

    • Anonyymi

      Suomalaista jääviyttä että ensin tapahtuu ja sitten vasta reagoidaan.

      • Anonyymi

        Totta ja se on kyllä erittäin ikävää että täällä ei osata varautua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      63
      1959
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      27
      1535
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1092
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      840
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      783
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      612
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      600
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      538
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      533
    10. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      119
      494
    Aihe