Lopetin eilen kyseisen kanavan tilauksen, koska kyseinen "kaveri" ei pysty puhumaan yhtä lausetta loppuun ilman puuskuttamista, eli hengästymättä. Myös kyseisen kaverin naama on siinä kunnossa että se todennäköisesti räjähtää minä hetkenä tahansa. Tyypillä oli ennen ihan viihdyttäviä videoita nyt lähinä tubettaa kuinka varasti Ukrainalaiselta lapselta ja hänen äitiltään leivät heidän nenän alta.
Youtube: Keijo keripukki
18
1371
Vastaukset
- AnonyymiHän on avohoidokki ja imbesilli. Älä ivaa häntä ja anna toisen laittaa mielestään hyviä juttuja. Sosiaaliviranomaiset näkevät niistä milloin on taas aika lähteä lataamoon. - AnonyymiMuttaku se ei enää edes YRITÄ! 
- Anonyymi" Sosiaaliviranomaiset näkevät niistä [videoista] milloin on taas aika lähteä lataamoon. " 
 -kyllä se TAPPAKAA MINUT tokaisu videon lopuksi oli taas selvä 'pääsylippu' takaisin suljetulle.. siis ainakin mun mielestä?
 
- AnonyymiYhdyn edellisiin puhujiin. 
 Ennen se näki vaivaakin videoidensa eteen leikkauksineen kaikkineen, mutta nykyään tosiaan mölisee vain päissään ja aivan rapakunnossa kameralle asioista, jotka vìtuttaa häntä. Kaikkihan SITÄ páskaa tekee tubessa.
 :|
- AnonyymiTähän pointtiin haluan kommentoida: 
 " Tyypillä oli ennen ihan viihdyttäviä videoita nyt lähinä tubettaa kuinka varasti Ukrainalaiselta lapselta ja hänen äitiltään leivät heidän nenän alta. "
 -kyseessä on jonkinmoinen uhriutuminen ja itsesääli, koska Kylmiksen sisuskalut vetelevät täysin viimeisiään ja Keijo itsekin tietää, ettei elä enää kovin kauaa.
 Viimeisimpänä akuutti haimatulehdus. AUTS! Ei kyllä käy sääliksi. :O- AnonyymiMatti kesti loppuun asti, Kylmis vain 3 vuorokautta, kunnes soitti ITSELLEEN ambulanssin! Ensimmäinen kerta elämässään ja ei ihme, että vihaa itseään, koska Masa kesti. 
 :O
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Matti kesti loppuun asti, Kylmis vain 3 vuorokautta, kunnes soitti ITSELLEEN ambulanssin! Ensimmäinen kerta elämässään ja ei ihme, että vihaa itseään, koska Masa kesti. 
 :OMuistuttaa kovaa närästystä, mutta kipu on alempana ja ei lakkaa hetkeksikään. Pahenee, pahenee ja pahenee. Lopulta kipu on sietämätön, koska et pysty syömään, juomaan etkä nukkumaan lainkaan. 
 Matti oli äijä isolla äällä.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Muistuttaa kovaa närästystä, mutta kipu on alempana ja ei lakkaa hetkeksikään. Pahenee, pahenee ja pahenee. Lopulta kipu on sietämätön, koska et pysty syömään, juomaan etkä nukkumaan lainkaan. 
 Matti oli äijä isolla äällä.Joo oli Matti kova äijä, mutta sillä oli krooninen haimatulehdus, ei akuutti. Joten kivut ei äkillisiä ja kestämättömiä. 
 -faktaa
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Joo oli Matti kova äijä, mutta sillä oli krooninen haimatulehdus, ei akuutti. Joten kivut ei äkillisiä ja kestämättömiä. 
 -faktaaKyllä vaimonsa itki ja suorastaan rukoili, että suostuisi ambulanssiin. Matti oli vaan, että ei, tää on vain joku Norovirus ja menee itsekseen ohi. 
 Kuoli saatana!
 
- Anonyymi" ..Tyypillä oli ennen ihan viihdyttäviä videoita.. " 
 Mua ärsyttää, kun se nykyään saarnaa. Mitä viihdyttävää siinä tosiaan on?
- AnonyymiKylmis ei ole niin kova juoppo kuin antaa ymmärtää. Se haluaa teidän luulevan, että se on täyspäiväinen juoppo, mutta oikeasti se on tuurijuoppo joka saattaa viikon juoda keskiolutta ja tehdä kännissä lauluviseoita youtubeen ja sen jälkeen homehtuu sängyn pohjalla kuukausia selvinpäin - AnonyymiThis. 
 
- AnonyymiKylmät kädet ei saanut lievää akuuttia haimatulehdusta. Lievä menee 3-4 päivässä ohi vaikka maha on kipeä. Kylmät kädet ei lopettanut ajoissa ryyppäämistä kun maha alkoi tulla kipeäksi. Eli kylmät kädetlle asia oli uutta ja vetäisi melkein päätyyn asti. Taas oltiin lähellä, ettei kylmät kädet ruennut haisemaan pahemmin määnneelle lihalle. Kylmät kädet kuitenkin pelästynyt ja tuurijuoppouttanut itseään. 
 -perseenhaju-- AnonyymiOta huomioon myös Kylmiksen sydän- ym. ongelmat sekä jalkojen menettämisen ja torsoksi päätymisen uhka. 
 Onkohan Kylmis lopultakin raitistunut?
 -Lopettakaa ajoissa
 
- AnonyymiTehdään Jaana Kavoniukssta presidentti. Keijo Keripukista tehdään hänen lähin neuvonantaja. 
 -Faktaa vanhoista vakioista- AnonyymiKylmis jäi eläkkeelle ja ei suostu tekemään enää mitään. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kylmis jäi eläkkeelle ja ei suostu tekemään enää mitään. Kyllä se tekee paljon asioita, toimii muun muassa varoittavana esimerkkinä alkoholin vaaroista, mutta Puohitien Potkijaisiin ei enää suostu. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kyllä se tekee paljon asioita, toimii muun muassa varoittavana esimerkkinä alkoholin vaaroista, mutta Puohitien Potkijaisiin ei enää suostu. Tapahtuma tunnetaan myös nimillä: 
 Patamäen Pieksäjäiset
 &
 Maikkulan Muilutukset
 &
 Hiirosen Hirttäjäiset
 
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424905
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183646
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693443
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012798
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862670
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302620
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161683
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161536
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011428
- 1521311