mopo sammuu helposti

mulla on siis beta rr 50 track iha uusi 2023 ja muuten on tosi hyvä mopo mutta mikä siinä on vikana, kun esim. risteyksessä se sammuu heti kun pysähdyn. Joudun sekunnin välein laittaa kaasua risteyksissä, kun muuten sammuu. Ja aina kun pysäköin se sammuu ihan heti kun mopo on paikoillaan??
31001
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

liian rikkalla käy tyhjäkäynnillä. säädä

Äänestä

Tyhjäkäynti liian matala vaan, ei muuta. Kaasuttimesta löytyy tyhjäkäyntiruuvi, jota kiristämällä tyhjäkäynti kasvaa. Säätö tehdään lämpimään moottoriin. (Ohjekirjasta löytyy myös ohjeita). Jos löytyy sähkönen kierroslukumittari niin säätää noin 1900 kierrokseen.
Korvakuulolta saa myös hyvän, ja etuvalo on hyvä apuna, sillä jos on liian matalat kierrokset, valo ”välkehtii” tai himmenee.

Äänestä

Takuu, eli korjaamolle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mopomuija kirjoitti:

mulla on siis beta rr 50 track iha uusi 2023 ja muuten on tosi hyvä mopo mutta mikä siinä on vikana, kun esim. risteyksessä se sammuu heti kun pysähdyn. Joudun sekunnin välein laittaa kaasua risteyksissä, kun muuten sammuu. Ja aina kun pysäköin se sammuu ihan heti kun mopo on paikoillaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu