Haluan kertoa mikä auttoi minua löytämään ratkaisun ongelmiini.
Elämän suunnan puuttumiseen ja parhaan neuvon sain siihen filosofilta, en lääkäriltä.
Nimittäin Frank Martelalta!
Hyvät kanssa "kärsijät", elämänsuunnan miettijät! Tämä kirja OIKEASTI auttaa teitä mietintöjenne kanssa ja auttaa teitä tajuamaan mikä on elämässä tärkeintä!
Lukekaa, lainatkaa kirjastosta:
Frank Martelan:
Elämän tarkoitus
Paras filosofinen teos koskaan. Huom! Ei siis mitään New Age tai uskonto hömppää vaan pelkkää tiedettä filosofisesti (helposti) kuinka löytää elämän tarkoitus.
Oletko hukassa elämässäsi?
Anonyymi-ap
2
236
Vastaukset
- Anonyymi
Täältä myös tukeva lukusuositus. Fran Martela on toki ihan vauhdikasta kuultavaa myös livenä, mutta ehkä onnellisuuden ajatuksiin pääsee paremmin käsisksi nimenomaan hänen kirjojen kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696