Ei pysty vanhusten, vaivaisten ja kirkkomaalle kohta siirtyvien heikko joukko lyömään kiilaa nuoren ja hyväkuntoisen Jonne-nuorison rivistöön. Siirry sinäkin JONNE-porukkaan. Meissä on tulevaisuus.
Jonnet - Vanhukset 6 - 0
28
960
Vastaukset
- Anonyymi
Jonnet juo EEÄSSÄÄ. Nyky Jonnet ei osaa enää edes ryypätä.
- Anonyymi
Viinan ryyppääminen onkin jo vanhanaikaista ja junttien hommaa. Jonne nostaa fiilikset fiksummilla tajunnan laajentajilla mitä viina on.
- Anonyymi
Kohta koulut alkaa taas.
- Anonyymi
Yksikin mitään tekemätön jonne yhteiskunnan elätettävänä on liikaa
- Anonyymi
Jonnen tulevaisuus on elää työtä tekevien loisena ja loisiahan ei oikein kukaan nurkkiinsa halua
- Anonyymi
Jonnella 6-0 toinen jalka haudassa. Hoh, hoo...
- Anonyymi
Nuoruus on TERÄSTÄ. Olkaa vaan vanhukset hiljaa siellä hautausmaan odotushuoneessa.
- Anonyymi
Te raihnaiset vanhukset! Katsokaa Jonnea kunnioittavasti ylöspäin ja puhukaa hänelle kunnioittavaan sävyyn.
Kun te raihnaiset räähkät aikanaan mätänette kirkkomaassa, niin me JONNET olemme silloin vallan kahvassa kiinni. Me olemme tulevaisuus! - Anonyymi
Jonnen menneisyys ja tulevaisuus on hullujenhuoneella. Hoh, hoo...
- Anonyymi
Vetäkääs vanhukset unta palloon, että jaksatte lähteä aamulla töihin... Hoh, hoo...
- Anonyymi
Kannattaako totutella jo koulurytmiin,varhemmin nukkumaan.
- Anonyymi
Jonne tyytyy kuolaamaan lyhyen elinikänsä työtätekevien pöydiltään pudottelemia murusia. Hoh, hoo...
- Anonyymi
Oliko sossun vetelä tietoinen, että sosiaali etuuksiin on tällä hallituskaudella tulossa mittavat leikkaukset?? Hoh, hoo...
- Anonyymi
123
- Anonyymi
Vetäkääs työn orjat unta palloon, että jaksatte painaa duunia. Sossun luukulta ei saa raha päästä loppumaan.
- Anonyymi
Sossun vetelästä ole takuueläkkeen kuin minkään muunkaan "ottajaksi". Sen saa vetelä mitä annetaan. Hoh, hoo...
- Anonyymi
Almuja kaikille poloisillekin,kaikista huolehditaan.
- Anonyymi
Niin oliko se olevinaan jostakin "rikkaasta etelästä" tämä meidän vetelä jonne?
- Anonyymi
Jonne leiri meni hiljaseksi?
- Anonyymi
Lähde Jonne porukan mukana nuorena hautaan
- Anonyymi
Koulut alkaa,repun ostossa.
- Anonyymi
Sosiaali almuihin on tulossa rajuja leikkauksia. Pistikö Jonnen hiljaiseksi?
- Anonyymi
Piikkiä vaan syvemmälle jonnen lihaan. Eiköhän sosiaalipummi heitä inisemästä?
- Anonyymi
Mikä se vanha ja vaivainen vanhus oli, joka huonosti käyvällä moottorisahalla sai nippa nappa kaadettua vanhan tuomen purkukuntoisen rakennuksen röttelön seinustalta?
Sen sahurin naamakin oli ihan pyllyn reiän näköinen... Hoh, hoo... - Anonyymi
Vanhempien pitäisi rajoittaa koululaisten netin käyttöä,opiskelu kärsii.
- Anonyymi
Sosiaalipummin netin käyttöä pitäs rajoittaa kun työtä tekevät veron maksajat sen maksaa
- Anonyymi
Piikkiä vaan syvälle jonnen persiiseen, kyllä se alkaa jo toeta. Hoh, hoo...
- Anonyymi
Kaikki tyylillään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353