Nyt joku oli kirjoittanut jo Loimaan lehteen näistä mopo ja mopoautohäiriköistä.totta on että vetävät rallia tätä kalevalankatua ja vesikosken katua. Muutama mopo on ainakin viritetty kun menee niin hemmetisti . Se musta pieni mopo myös. On se kumma et poliisi ei tee mitään
Mopohäiriköt
10
602
Vastaukset
- Anonyymi
No mutta onko kukaan ilmoittanut poliisille? Ei oikein vaikuta siltä, kun toistellaan vaan samaa vanhaa mantraa, että ei ne kuitenkaan tule. Kyllä poliisi tulee, ellei häkestä sillä hetkellä ole tullut mitään tärkeämmän prioriteetin pyyntöä.
- Anonyymi
Itse olen tämän kesän aikana soittanut vajaa 10 kertaa. Yhden kerran jälkeen kuulosti että olisi poliisi lähtenyt perään. Eräs kevari tai äärimmäisen viritetty crossi vielä teloo itsensä, jos ei tuolla vehkeellä niin autolla viimeistään. Kunpa poliisi saisi aisoihin sitä ennen mutta pahoin pelkään.
- Anonyymi
Joo tää on jo kestoaihe täällä mutta paljon muuallakin. Onkohan siellä pollarien omat lapset tai muut jollain tavoin erityissuojelussa oleva sitten ajelemassa...?
Ilman kenenkään ilmotuksiakin luulis näkevän ja myös kuulevan ihan Vareliuksenkadullekin partioautojen lisäksi mikä ajokulttuuri on. On kyllä niinkin, että tollanen ajelu on osa (kaupunkilais)elämää ja viritettyjä vehkeitä on aina ollut ja tulee oleen. Mutta siis kun sitä saatetaan vetää keskellä päivää rinnakkain kisaa jopa autoilla pitkin Vesikoskenkatua!
lajijasuris
- Anonyymi
Olen kans kerran nähnyt autoilla kilpa-ajon kun kaksi autoon ajoi mieletöntä vauhtia ympäri kaupunkia. Risteyksissä jään ei hiljennetty,olin kauhuissani et mitä tapahtuu toinen oli punainen auto ja toinen musta.
Näitä mopo juttuja kuuluu olevan joka kaupungissa.vanhemmat ei enää välitä mitä lapset tekee - Anonyymi
Yks pieni musta tossumopo ja kaks punavalkoista mopoo tai kevaria kyllä vielä ajaa kolarin
- Anonyymi
Muuttakaa ukrainaan ja ehkä tajuatte hieman kovemman metelin siellä olevan....
- Anonyymi
Mopopojissa on edes jotain särmää! Muut nuoret vain fleguina näpyttelee. Kaljaa tissuttelevat eläkeläiset täällä taas tyhbästä kohkaa.
T. pappatunturilla mopoileva - Anonyymi
Surullista sakkia ovat. Mitä mahtaa tulla isoina, töitä tuskin tekevät koskaan. Pilalle hemmoteltuja kakaroita vailla kotikasvatusta.
- Anonyymi
Niistä tulee leipäjonolaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81398- 891145
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031057Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51933Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62807- 81715
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli178694Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253676- 35669
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42623