Loppuiko raha, vai kukat kun Porokylän valopylväisiin saatiin kukat, mutta Nurmeksen pääkatu, eli Kirkkokatu jäi ilman kukitusta. Oisko seuraavana vuonna ydinkeskustan vuoro, niin vuoroin vieraissa toteutuisi tasa-arvon vuoksi.
Loppuiko rahat
8
370
Vastaukset
- Anonyymi
Se kun on semmonen juttu kun kirkkokatu on paljon korkeamalla ja pieliseltä kun käy tuuli, niin kukat lentelee ympäriinsä.
- Anonyymi
Kirkkokadulta on niin komiat näköalat molemmille puolin niin ei sellainen ylimääräistä kaipaa.
- Anonyymi
Siellä riittää ne lahot koivut,mitään kukkia tarvii.
- Anonyymi
Komea Kirkkokadun koivukuja ja kadun varressa uljas Suomen viidenneksi suurin kirkko.
- Anonyymi
Hometaloissa kukkii sienet! 😂
- Anonyymi
Kirkosta puheenollen se on niin tilava, että neljäsosa Nurmeksen väestöstä sopii sisälle yhtäaikaa.
- Anonyymi
Nurmes ei tarvitan kukka!nurmes pataja ei halua tane lidl nurmeksen!
- Anonyymi
Kyllä sitä yksistä kukista..ei hyvää päivää..vetää AP senkka nenästä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897229- 353821
- 453420
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402562- 2082366
- 412352
- 1232246
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401809