Aika kuluu vääjäämättä ja sä oot siellä kaukana. Kaipaan sua vieläkin. Kai sä tunnet sen yön hiljaisina hetkinä?
Mikko siellä kaukana
Anonyymi-ap
31423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Ihsn turhaa sitä haikailla.Itekki joskus noin 15v.sitten erehyin haikaileen.Sillä on mielitietty ollut sydämmessä siitä lähtien kun se syntyi tai kun tietoisuus tuli lapsuudessa.
Kerro toki ihmeessä lisää!
Ei oo muuta tarvetta kertoa. Halusin auttaa sisarta jatkaa elämää eteenpäin ilman turhia haikailuja.
Onkohan kuitenkaan samasta henkiöstä kyse?
Ei välttämättä ole. Jos ei Mikkoa ala kuulua vuoden päästäkään vielä niin varmaan sama.
No, en mä odota häntä tulevaksi. Kunhan heitin kaipauksen sanat avaruuteen.
Jäi kyllä mietityttämään nuo sun sanat.
Ok. Mikkohan oli ihana ja monen tytön/naisen mielestä.Meni vuosia ikävöidessä häntä, olin jopa tappaa itseni hänen vuokseen.
Aika vakavaa ollut jos näin.
Sun sanat jäivät sen verran vaivaamaan, että vitsitkö kertoa minkä ikäisestä kaverista on kyse, edes suurinpiirtein. Tai vaikka seutukuntaa antaa tms. -ap
Ikä on yli 35v.alle 40v.
Korjaan yli 45v. alle 50v..
Ainakin minun puolelta oli.
Mutta päästy yli aikaa sitten ,ikä teki tehtävänsä ja elämä.Toivon hälle kaikkea hyvää ja moikataan kavereina jos satutaan joskus näkeen vahingossa..ei katkeruutta ole.
Ikähaarukka saattais sopia. Oliko sulla livenä sutinaa vai kaukaako haaveilit?
Me seurusteltiin vuonna Paavo ja Nurmi melkein 2-vuotta.Suhde loppu mystisesti.
Ei ole oikein kirjoitella tuohon sävyyn millään palstalla.
Loppui mystisesti sinun aloitteestasi?
Ei todellakaan,roikuin kiinni ja vaadin selitystä häneltä.En ikinä saanut sitä.
Pari asiaa natsaa, mutta Mikkoja on tietysti tässä maassa tuhansia.
Ghostattiinko sut vai ihanko oli miestä ilmoittamaan asia kasvotusten? - ap
Hän sanoi suppeasti (usein kun roikuin ja vaadin selitystä):
"Ei enään ja tämä on loppu.
En nähnyt mitään naisia siinä sotkemassa esim.
Minä taas tapan itseni koska Satu Tuomisto ei hyväksy minua puolisoksi . Hänelle kelpaa vaan komea mies jonka kanssa reissata ja nauttia elämästä . Ihmisarvo määrittyy pelkästään ulkokuoren takia .
No kylläpäs se Mikko L on vienyt monen sydämet.
Hyvinki saattaa olla mutta minun tapaus Mikko ei ole L.
En vastaa enään ,oli tarkoitus olla esimerkkinä täällä kommentoitaessa.Eli ei kannata jäädä roikkuun vuotta pitempään jos selityksiä ei ole suhteen loppuun.
Parhaiten pääsee yli muuttamalla kauas ettei näe.Pitää itsensä kiireisenä,puhua ystäville siitä surusta,elää vaikka väkisin.Kyllä se siitä sitten ,aikaa voi viedä kymmeniä vuosia hyväksyä.Jos löydät sen oikean joskus ,olet onnekas vaikka et voikkaan häntä pitää.On ihmisiä jotka ei koskaan sitä koe.
Kovillehan se aina ottaa. Itse olen myös sinut asian kanssa, mutta kaipauksesta tuskin koskaan pääsen. Siinäkin on puolensa - kaipuussa siis.
Kiitos sulle ja kaikkea hyvää! - ap
Mikko on nykyisin poikarakastaja.
Ei se minun persettä kutita.Ihan vapaasti vaan🤣
Olen nainen ja mulla on pari homoa ystävänä...Aivan ihania persoonia😍
Et ole nainen, kaikki sinut sukkahousumiehen aamuyön horinoineen satunnaisten osallistujien kera tunnistaa. Joskus ja yleensä haaatattattelet itse itseäsi joskus joku epätoivoinen yrittää syystä tai toisesta huhkia vinssikaivon vivun päässä, etenkin tämä koostaminen aamupäiväksi tuntuu erittäin tärkeältä toisille titta här nakke osaa
Onko Mikko nyt salanimi vai oikea?
Et ole ihan oikeasti nyt tosissasi 😂 Tsekkaa yks kuvaus tästä ketjusta- natsaa 5/5
En jaksa lukea tätä kokonaan. Jos et halua vastata niin sitten et.
Oikea nimi on. Tässä välissä on taas noita palstan vakioprovoajia. En ymmärrä, kuinka joku saa tyydytystä moisesta. - ap