Ite en ole käynyt Joensuussa mutta olisko se kiva paikka jossa voisi asua ja hakea töitä ja hyvän hinnan vuokratalot sekä omakotitalot.
Onko Joensuu kiva paikka?
10
377
Vastaukset
- Anonyymi
Savolaisten kaupunki. Savolaisempi kuin kuopio.
- Anonyymi
Kaikki ollaan tunturi karjalaisia.
- Anonyymi
On kiva. Astu kaupunkiin, hommaa kerrostaloasunto Rantakylästä ostarin läheltä, hauskaa on aamusta yöhön. Alkon, mömmöjen, jauhon ja ilokaasun voimalla.
- Anonyymi
Toinen vaihtoehto on noljakan ostarin ympäristö. Asuin 5 vuotta jona aikana tapahtui 4 tappoa, useita puukotuksia ja pari tuhopolttoa. Viikonlopun tiesi alkaneeksi kun tiellä ei juuri muita autoja näkynyt kuin hälytysajoneuvoja ja takseja.
- Anonyymi
On kiva.
- Anonyymi
Tervetuloa.
- Anonyymi
jos haluaa kokea kiusaamista ja ahdasmielisyyttä sekä sen että mahdollisuus omaan onneen riistetään niin eikun joensuuhun tai muualle garjalaan.
- Anonyymi
Jos sie tykkäät jännityksestä ja oudosta mongerruksesta nii tervetulloo
- Anonyymi
Kiva paikka.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 693114
- 453003
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512331Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3411980- 1401749
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161565Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan111408Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101237- 421156
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661106