5c ja siirto n. 3c kwht pis verot yht 11 cmkwh
Kösittääkseni tutto kesässä noin 5oo e
Kulut noin 1o ooo e
Talvella ei mitään muuta kuin lumen poistoa oaneelien päältä
Paljonko tulee säästöö aurinko oaneeleilla kun maksan nyt sähköstä noin
8
277
Vastaukset
- Anonyymi
Oaneelit tuttaa jika päivä ihan eutisti raha
Talvella ei ja niistä in baan vaivaa. - Anonyymi
20 vuoden jälkeen olet voiton puolella.
- Anonyymi
Meillä sähkö maksaa 15 snt + siirto 10 snt / kWh.
- Anonyymi
Aurinkopaneelit eivät tuo siirron perusmaksuihin säästöä. Käytännössä kellään ei ole siirto yli 8cnt ja yli 6cnt harvinainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aurinkopaneelit eivät tuo siirron perusmaksuihin säästöä. Käytännössä kellään ei ole siirto yli 8cnt ja yli 6cnt harvinainen.
Sitähän ei kysytty lukeminen auttaa aina välillä sinua
- Anonyymi
Eniten säästöä saattaisi tulla, jos vähentäisi autoilua A-liikkeeseen
- Anonyymi
Koita pysyä aiheessa tai älä gastaa kun et ymmörrä ja tiedä mitään
- Anonyymi
Keliakia koluun
Kiili koluun
Kullikaluun
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2335260Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k233700Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,182184Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2792123Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast461378Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611249Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1281131Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.116946- 34900
- 196804