Luulenpa vaan että Toyota on maailman surkein automerkki.
Osta sinäkin Toyota Tero kunnon auto nimittäin Audi.
Toyota on umpisurkea ruostuva rautaläjä jossa on umpisurkea ohjattuvuus ja ruostuu aivan silmissä.
Osta sinäkin Toyota Tero kunnon auto nimittäin Audi.
Toyota on umpisurkea ruostuva rautaläjä jossa on umpisurkea ohjattuvuus ja ruostuu aivan silmissä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toyota on huono.
Kiitos kysymästä, hyvinhän se Tojota on aina kestänyt. Edellisellä Tojotallani ajettiin peräti 28 vuotta jokapäivästä pyöritysajoa, eikä autoa tarvinnut liikaa rassailla. Öljyt tietysti vaihdettiin kerran kahdessa vuodessa, ja pissapojan säiliöön lisättiin aina välillä nestettä. Auto oli aina laakin peli eli aina se lähti käyntiin ensimmäisellä startilla.
Auton kestävyyskin oli ihan hyvä. Automaattivaihteistoon ei kertaakaan vaihdettu öljyä eikä sitä tarvinnut kertaakaan lisätäkään, joten voimansiirron kestävyys oli Tojotassa paljon parempi kuin DSG-vaihteistoilla varustetuissa VAG-romuissa. Vaikka autolla oli ajettu peräti 28 vuotta, niin takana oli vielä alkupräiset jarruhihnat, ja etuiskunvaimentimetkin olivat alkuperäiset. Katsastuksesta auto meni aina läpi laakista. Juuri Tojotan hyvän toimivuuden ja kestävyyden johdosta vaihdoin vanhan ajopelini uudehkoon hybridi-Toyotaan. Sekin on toiminut jo 6 vuotta täysin moitteettomasti.
WAG on paras. Liikennevaloissa jää Tojo kirkkaasti kakkoseksi. Audissa on vääntöä ja tehokkuutta.Miksi aina Toyota Terot puolustelee ruoste Toyoa.
Teron mielikuvitus jutut on aina niin hauskoja ja epätoivoisia.
Itselläni toinen mersu menossa, ennen mersuja ostin uutena toyotan, ensimmäinen varsinainen tekninen vika tuli 440 000 kilometrin kohdalla kun meni oikea etulaakeri. Sitä ennen toki oli vaihdettu jarrupaloja ja jarrulevyjä, mutta muuten meni tarvitsi vaihtaa vain öljyjä ja öljynsuodatinta.
Audi on kyllä vihonviimeinen ostos, vikavalot vilkkuu kuin joulukuusessa, mitä vierestä seurasin työkaverini tuskailua audin kanssa. Vaihtoi lopulta mersuun. Tuo audin vikavalojen vilkkuminen on kuulemma hyvin yleinen ongelma.
Hihii, työkaverin auto ja paljon juttuja, hauskoja yrityksiä.
Joo huono on Toyota
Audi on paras auto.
Samoin muut kuksmannin puolivalmisteet kuten mb, bmw ja vaagee.
Se tuo leveän leivän meille hinausyrittäjille, korjaamoille ja varaosamyymälöille.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tama-automerkki-on-vakuutusyhtion-mukaan-moottorivikojen-kuningas/8254570