Kaupungille töihin

Onkohan tulossa työpaikkoja kaupungille lähiaikoina.
20526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Asfalttireikien paikkaaja 1 avoin.

Äänestä

Parikin tarvitsi. Pääseekö reittiä pitkin.

Äänestä

Lapioon nojailija 2kpl.

Äänestä

Namo rules!

Äänestä

Kaivoksen uusio käytön toteuttamisen projektipäällikön paikka on auki

Äänestä

Risukoiden raivaajia, ohdakekasvuston niitot yleisiltä, hoitamattomilta paikoilta.
Katupätkien kunnostus, reiät piiloon, ilman roiskeläppää.
Tuo entinen meijerinalue, hirvittävän näköinen, keskustassa rehoittava kaatopaikka.
Nythän uusi laki vaatii näiden röttelöiden osalta omat sääntönsä.
Katsotaan, miten Pyhäjärven laki toimii, koskeeko se vain ohi, poliittisen toimintaverkon ulottamia, köyhimpiä kuntalaisia.
Siinä Facebookin kuvauskohde parhaimmillaan.

Äänestä
  • Entä keltunlampi ?

    Äänestä

Mitäs kysellä täällä, kysymykset pitää osoittaa Tikkalanmäen johtoryhmälle sekä heidän isosedilleen -ja tädeilleen . sekä jälkitöissä oleville kaiken tietäville päättäjille
Siis niille, joiden kuplatoiveista ja hurmoksesta kertovat
- paikkakunnan räsnistynyt teollisuusalue,
- ahtaasti sumputettu ja nyt ankeasti haalistuva Pyhäsalmi,
-moneen otteeseen korjausrakennetut julkiset kiinteistöt,
-jäljellä olevat koulut,
-päiväkodit,
- lääkärihenkilöstövajeesta huokaileva terveyskeskus,
-pörssihoitolaitoksissa korahtelevat vanhukset,
-liikuntaa sisätiloissa harjoitushallit
Sekä
.kautta Pyhäjärven järven ympäristöön kaavoituksessa olevat tuulimaamerkit

Äänestä
  • Eikös kaupunki ole vuoden 2024 alusta työkkäri.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Eikös kaupunki ole vuoden 2024 alusta työkkäri.

    Eipä työkkärin työ mitään ihmeitä vaadi 🤣 jokainen osaa juoksuttaa työtöntä luukulta luukulle ja käskyttää

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Eipä työkkärin työ mitään ihmeitä vaadi 🤣 jokainen osaa juoksuttaa työtöntä luukulta luukulle ja käskyttää

    Onko se kulkahattuisia tätejä jotka on tietävinään kaikesta kaiken

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Onko se kulkahattuisia tätejä jotka on tietävinään kaikesta kaiken

    KUKKAHATTUISIA

    Äänestä

Aloittajalle tiedoksi ota yhteyttä ja ole aktiivinen. Kysyä kannattaa ihan oikeasti 👍

Äänestä

Kaupunginjohtaja vaihtoon, hänet voi korvata kovalla työmiehellä, eli henkilöllä joka on edes joskus tehnyt ns. oikeita töitä. Namosta löytyy henkilöitä tehtävän vaatimukset täyttäviä, eli paikkakunnan työmaat kolunneita ja työsavotat kokeneita.

Äänestä
  • Ai ketähän tarkoitat tupakin polttajista

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ai ketähän tarkoitat tupakin polttajista

    En erityisesti yhtäkään nostaen, vaan he ovat jokainen pätevä ottamaan 3 kk jakson hoitaakseen kaupunginjohtajan viransijaisuutta. Poliittinen puheenjohtajisto on oman lain tulkinnoissaan pätevöitynyttä ja voivat kyllä tehdä tarvittavat päätökset kuinka on hyväksi omille, eli hoitavat kokemus demokratiallaan ns. kuntalain sujuvaksi.
    Notkistavat vähän välyksiä;=)
    Ja mikä parasta, palkkakustannuksista syntyy kymmenen tuulimyllyn tuoton verran vuodessa, vaikka viransijaisuudesta maksaa korotetun oppipäivärahan työllistetyn tuntipalkan lisäksi.

    Äänestä

Minä olen porari,niin onko kovalle porari miehelle porari töitä?Vähän kädet tärisee,kun on poranut 40vuotta.

Äänestä
  • oiskohan sulla mandoliini krapula . . tir littan muurille kapusi . tir littan muurilta putosi.

    Äänestä

Maski päähän persut. Yksinkertaista.

Äänestä
  • henkilön vakiovitsi, joka ei ole vitsi. on vainoamista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onkohan tulossa työpaikkoja kaupungille lähiaikoina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu