Hallituksen aika ja voima menee rasismin torjutaan, harva se päivä ettei PM Orpo ole selittämässä näkemystään ja josta ei saa selvää muuta kuin, että rasismia on mutt´ei "hallitusohjelmassa,,
Hallituksessa rasismia?
Anonyymi-ap
13474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
---------------Tämä Rasismi Syntyi heti Vaalien Jälkeen !----------------
Synnyttäjinä toimi SDP:n ÄäriVasemmisto Punikit + MyrkynVihreät ja Kepu
Syy oli Yksinkertaisesti - Kaamea "Vaali-Krapula" joka tuli VaaliTappiosta !
Tuota "Vaali-Krapulaa" on Loivennettu "Rasismi-KrapulaRyypyillä"
-ja Rasismi-Ryyppyjä on Otettu Jo Liikaa, nii se on menny Humalan puolelle !
:
Persuja on moitittu rasismista jo pitkään, ei se mikään uusi juttu ole, mutta monet eivät vain tajunneet miten paha tilanne on.
Anonyymi
31.07.2023 20:32
Anonyymi kirjoitti:
Persuja on moitittu rasismista jo pitkään, ei se mikään uusi juttu ole, mutta monet eivät vain tajunneet miten paha tilanne on.
Milloin sinä pyhäjärven trolli hakeudut hoitoon tuon sinun elämääsi hallitsevan persupakkomielteen kanssa mitä tuot esille luotsinpestin suojista vuoden jokaisena päivänä turvautuen sensuuriin, banneihin ja jäähyihin kun sitä häiritään vastaamalla sinun viestien kalasteluviesteihin jotka sinä korvaat aina yksinpuheluilla sivupersooniesi kanssa?
Rasismi ja natsismi on 100 varmaan hallituksen perusarvoja. Turha sitä on kieltää.
Rasismikeskustelulle on oma palstansa.
Rasismikeskustelulle on monia palstoja, kuten esim. tämä.
Lapsiinsekaantujakin on rasisti.
Joka vanhoja muistelee sitä tikulla silmään....joka puolueesta näitä kirjotuksia löytyy jos kaivaa..
Voi olla, mutta persujen kirjoitteluja ei tarvi kaivaa, niitä pursuaa yli vähän joka paikasta.
Anonyymi
31.07.2023 19:59
Anonyymi kirjoitti:
Voi olla, mutta persujen kirjoitteluja ei tarvi kaivaa, niitä pursuaa yli vähän joka paikasta.
Mitäs sitä pyhäjärven persupakkomielteiselle häirikköluotsille muuta, kuin että hypit taas palstalta toiselle itkien persujen perään sivupersooniesi kanssa sensuroiden ja bannaten provoihisi vastanneet jotka häiritsevät sinun huutoa hullujenhuoneelta?
Kyllä niitä kaivellaan jatkuvasti.Tehdään kärpäsestä härkänen,
Kyllä niitä kaivellaan jatkuvasti.Tehdään kärpäsestä härkänen, Tai itikasta amppari.
Kivahan se on kaivaa kun on mitä kaivaa.