Ylivieskassa toteutetaan nuorille mielenterveyspalveluja - tämä on hyvä asia....
Toisaalta näille aloille hakeutuvat juuri narsistiset koulukiusaajat jotka vasta viimekädessä Ehkä Kenties tajuavat että heidän oma menneisyydessä tapahtunut toimintansa on voinut erittäin suurella todennäköisyydellä vaikuttaa kanssaihmisten sairastumiseen vakavasti.
Niinpä tällaiset ns.”auttajat” hakeutuvat ”kutsumusammattiinsa” ja takovat suuria voittoja autettavien kustannuksella....
Onkohan näillä tyypeillä minkäänlaista omaatuntoa - ainakin mediassa annetaan heistä siloiteltu kuva ja ne jotka ovat sairastuneet menneisyydessä tällaisten vuoksi, jäävät nuolemaan näppejään tavalla tai toisella - syöden masennuslääkkeitä loppuelämänsä.
Mielenterveys ja koulukiusaaminen
13
594
Vastaukset
- Anonyymi
Ekkö enää muuta haukuttavaa keksiny.?
- Anonyymi
Tämä ei ollut haukkumista vaan perustuu faktoihin
- Anonyymi
Näinhän se aina menee. Kiusaaja olipa koulu tai työpaikkakiusaaja porskuttaa eteenpäin, mutta kiusattu joutuu väistymään ja selviämään väärinkohtelusta. Mahdollisesti tahallisesti maine vietynä, terapiaa ja lääkitystä tarvien.
- Anonyymi
Pitäisi hankkiutua ulosottolaitoksen hommiin.
- Anonyymi
Sepä se. Kiusatut yrittävät vältellä koululaitoksia ja työelämää, jos ovat peruskoulusta jaksaneet pois ilman hirttosilmukkaa. Kiusaajat rulettaa opiskellessa ja työelämässä. Kai kiusattujen pieni kosto on että nämä hyväpalkkaiset joutuvat verorahoistaan antamaan osan heidänkin elättämiseensä.
- Anonyymi
Kiusaajan pitäisi vaihtaa koulua, ei kiusatun. Pakkaa olemaan toisinpäin.
- Anonyymi
Sama pätee tälläkin foorumilla, suurinosa tänne kirjoittajat on niitä KIUSAAJIA.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama pätee tälläkin foorumilla, suurinosa tänne kirjoittajat on niitä KIUSAAJIA.
Juu, ja vihervasemmiston äänestäjiä.
- Anonyymi
Kukahan täällä kiusaa. Persut ovat syyllisiä.
- Anonyymi
Persuille vaan annetaan heidän omaa lääkettään.
- Anonyymi
Koulukiusaaminen on vakava asia.
- Anonyymi
Lapseni on ollut koulukiusattu. Todella vakava asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028