Siitä jo monen monta vuotta, kun kävin sellaisessa kesätapahtumassa Hämeenkyrössä, ystävä sinne mukaansa pyys. Jonkinlaiset markkinat ne taisiki olla.
Siellä oli pihan perällä sellainen mökki, joku vanha sauna taisi olla, ja sinne oli paljon naisia pyrkimässä, menin itsekin kahtomaan että mitä, ja siellä joku ennustaja otti vastaan.
Heti en päässyt oli jonoa mutta sitten myöhemmin oli vapaa hetki ja menin sisään, ystävä meni johonkin kojuun jotain käsitöitä katsomaan.
Ja se kaunis nainen kun minulle näki! Alkoi tuosta vaan asioista puhua ja kertoi seuraavan talven tapahtumasta mikä sitten tapahtui. Ties siskoni ja mitä meneillään ja vaikka mitä. Sanoi terveydestäni asian jota olin itse jo miettinyt. Se oli lyhyt aika ja jo lähtöä teimme.
Jälkeenpäin koetin muistella, enkä millään muistanut nimee, kun oli sen verran outo.
No nyt sitten, toisen ystävän kanssa lomareissussa olimme, ja hän pyysi että näkillä käytäs. Matkalla jo minulle tunne että ei kai vaan, kun samoilla seuduilla liikuttiin.
Ja kun minä ne punaiset hiukset ja ne tummat silmät näin! Halaamaan aloin ja itkut siinä tuli! Minä niin ilahuin että hänet löysin! Miten minä en sitä Naomin nimmee muistanu, sanoin ystävällekin. Ne on harvat ja valitut, keillä tuommonen lahja suotu.
Minä sen näkijän vihdosta löysin!
Anonyymi-ap
3
355
Vastaukset
- Anonyymi
Jaaha. Vai että ihan näkillä kävitte. No se on hyvä, että suojaa pidätte, varsinkin jos molemmat olette vielä naimisissa.
- Anonyymi
Varokaa ettei Näkki vie.
- Anonyymi
Tuossa tainnut tulla aloittajalle pieni kirjoitusvirhe, näkijällä varmaan pitäisi lukea eikä näkillä, :D ?
Mutta siis, olen samaisessa paikassa ollut ja mahdoin ihan samalla kyseisellä näkijällä, sellaiset punaiset hiukset ja hyvin mystillinen olemus. Oikein hyvä oli.
Ne oli oikein mielenkiintoisia kesätapahtumia, olin käymässä ihan useampana vuonna, kun on sukulaisia siellä suunnin, tuli käytyä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2822574Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001379- 1081251
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831241Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi971188Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581185- 441042
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi71946Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22890- 33797