Luin jostain että Turmionkätilöt kuulostaa Rammsteinilta. Mitä mieltä olette?
Minun mielestäni Tk:lla ei ole mitään tekemistä Rammsteinin kanssa. He soittavat surkeaa teknoa jossa on pari raskasta kitarariffiä. Laulaja örisee kännipäissään surkeita lastenlauluja, tulipatsaitten pieremisestä ja paavin kiusaamisesta, kun taas Lindemann laulaa kivusta ja palaneista lapsista (Feuer Frei!)
Vaikka Rammstein käyttääkin koneita apunaan, ne eivät kuulu musiikista päällimmäisenä.
Kitaravalli jyrisee ja laulajan ääni saa kusen lorahtamaan housuun. (Varsinkin livenä...)
Rammstein ja Turmionkätilöt
5
1099
Vastaukset
- alien
Olen samaa mieltä, ei ole läheskään yhtä hyvää kuin Rammstein, eikä kyllä kuulostakkaan Rammsteinilta, mutta kyllä se minusta ihan kuunneltavaa on.
- intellektualli
On se Lindemann kova äijä. Entinen kilpauimari ja ammatiltaan korinpunoja. Livenä olis jees päästä kuuntelemaan joskus heppua.
Muutoin Rammsteinia pitää kuunnella basso kaakossa ja kovalla! - tätä
thyrane on melko saman kuulosta ainakin muutama biisi mut loput onki sit paskoja....
- Judie
No eikös jossain sanottu, että pikku g on suomen eminem?
Ei turmionkätilöt mielestäni kuulosta rammsteinilta. Ja ei mikään pikku g kuulosta myöskään eminemiltä.
Suomalaiset ei vaan osaa. Kyllä ulkomaalaiset on parempia :) - jonex666
rammstein on indrustiall-metallia josta turmion kätilöt on kyllä helvetin kaukana....ruoska on jo huomattavasti rammsteiniä lähempänä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422802Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423532574Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562265- 352194
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251629- 471504
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391395Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa641213