sen tunnuksessa on seitsemän tähteä, jotka kuvaavat saatanan seurakuntia.
Otava on saksalaistaustainen yhtiö
Anonyymi-ap
12305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Paniko pappi perseen kautta uskonnonsiemenen itämään kun olit alle kymmenen vai miten on pää noin pehmeä.
Satanisti on saatanan orja saatana on ikoni.
Nyt on otavakin jo siirtynyt Saksaan 😂😂😂
No ilmeisesti tarkoittaa kirjamyynti yhtiötä kustannus yhtiö otavaa
Kirja kustannus yhtiö Otava siis
Kirjamyynti yhtiö Otava siis
Pääasia, ettei ole lestaomistuksessa?
Mutta miten ne tähdet tekevät sakun?
Koittakaa muuttaa sinne mihin kuulutte eli zaharaan Egyptiin ja eufrat arabiaan punainen meri siellä voitte miettiä
Kalevalassa Otava viittaa Jumalan kaikkiin seitsemään Pyhään Henkeen.
Kalevala profetoi että 2780 jKr jälkeen uskovilla on mahdollisuus saada kaikki seitsemän pyhää henkeä eli heidät kastetaan ei vedessä vaan Pyhässä Hengessä.
Sen tähden kun Nykyisin on tavallista vain 1-3 pyhää henkeä uskovilla silloin on Väinämöisen ja Ilmarisen kokoisia miehiä mahdollista olla.
Kalevala on tulevaisuudesta alas meidän aikaamme vuodatettu teos jossa on samoja piirteitä kuin Manun laissa. Se on ajatonta profetiaa jonka kärki on tulevissa tapahtumissa.
Just niin onhan Jumalalla henkiä vaikka miljoonia mutta Jerusalemissa on oikein german colony ja Saksan itäosaa hallitsee venäjä Turkki Iran muslimit ja judet.Stalinistit.Jotka pakottaa muita omiin houruihinsa.Väkisin.Osuuspankki elanto S-market Tapiola pakko kuulua kommunismiin systeemiä.
Otava Oy:n perustajat olivat toinen Kemijärveltä ja toinen Vetelistä, joten kovasti saksalaiselta tosiaan haiskahtaa.
Kyllä teillä uskovilla on vilkas mielikuvitus. Jokaisessa asiassa näette jotakin kielteistä tai paholaisen lukuja. Ärsyttää tuollainen hurmoshenkisyys ja tietylainen vaino harhaisuus.
Olkaa järkevällä tavalla uskovaisia ja jättäkää vainoharhaisuus ja turhat älyttömät uskomukset kuvitelmineen pois.
Otavan logossa ei le mitää saatanaan viittaavaa. Huh!