20.12.syntyneitä

onko muita

Haluaisin tietää mielenkiinnosta millaisia tyyppejä olette 20.12.syntyneet naiset?itse olen aika suorapuheinen,uskoton eli en kykene sitoutumaan parisuhteessa vaikka kuinka yrittäisin.Lapsia en halua hankkia missään vaiheessa ja ylipäätään sitoutuminen naimisiinmenoineen ym.tuntuu jotenkin pelottavalta ajatukselta.Olen aika avarakatseinen tyyppi tyyliin "antaa kaikkien kukkien kukkia"eli kaveripiiri on aika värikästä,löytyy monenlaista ystävää mitä erilaisimmasta sosiaaliluokasta.Mitä inhoan yli kaiken ovat "paskantärkeät" ja ylpeät ihmiset,arvostan aitoutta...onko muita samantyyppisiä jouskarinaisia??

6

1618

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raisu

      Olen syntynyt ko. päivänä. 1 tyttölapsen tenhyt, olen ollut jo 12 v. yksinhuoltajana. Muuten olen juuri kuvaamasi kaltainen, kissallinen nainen.

    • ...

      kertokaahan miehet, jotka olette syntyneet 20. joulukuuta - millaisia te olette???

    • mimida

      olen syntytnyt 20.12.1972 klo 05.05.(n) Olen suorapuheinen, avarakatseinen, rehellinen, nopeasti kyllästyvä. Vihaan epäoikeudenmukaisuutta, alistamista ja kaikenlaista sortamista. ystäväpiiriini kuuluu muutama hyvä ystävä, mutten ole jatkuvasti yhteydessä heihin vaan annan heidän elää myös omaa elämäänsä niinkuin minäkin teen. Olen avoliitossa (11v). ei lapsia vielä, mutta toivottavasti mahdollisimman pian :) monta vuotta itsellänikin oli ajatuksena ettei lapsia ikinä, mutta aika muuttaa mielipiteitä. pidän monenlaisista jutuista, urheilen, kokkaan, luen, katson elokuvia ihan tavallisia harrastuksia siis. en etsi mitään erityistä jännitystä elämääni vaan pidän tutusta ja turvallisesta elämästäni. nautin yksinolosta. tässä jotain :)

    • jousimiesnainen"

      syntynyt, mutta nuorenpana ajattelin, etten halua lapsia. Nyt niitä on jo 4 kpl, ne on vaan tulleet maailmaan.
      mutta muut asiat täsmää kyllä kuvailemasi kanssa.

    • vapaa

      olen hyvin samanlainen kun sinä. uskoton ja olen kokeillu monia eri suhteita, mut aina vapaus on parempaa... olen myös ollu naimisissa, mut ei kestänyt. lapsia on kaksi.

    • Anonyymi

      Oot ihan samanlainen ku mä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      326
      1444
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      111
      1165
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1055
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      817
    5. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      812
    6. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      107
      768
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      440
    8. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      413
    9. Uskomatonta että

      Olet niin rakastunut minuun.
      Ikävä
      56
      402
    10. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      32
      398
    Aihe