Miten maailma tänään makaa. Toivon että mitään väärää ei tapahdu tuntemilleni ihmisille.ja että oikeus voittaa. Valheet tulevat esille ja että rakastavaiset saa toisensa. Sitä minä toivon. Ja terveyttä. T. K3
Nyt töihin...😊
Nyt töihin...😊
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kia, Kai, Kaj?
Pohjimmiltaan se on näin. Mutta ei pidä luulla että Jumala olisi osallinen pahassa. Paholainen on edelleen alistamassa maailmaa. Ja ihminen on yhä syntinen ja vastuussa elämästään Jumalalle. Jumala ohjaa maailman tapahtumia siihen että hänen tahtonsa lopulta tapahtuu.
Kristinusko ei opeta samanlaista kohtaloon tyytymistä kuin monet muut uskonnot. Rukouksilla ja valinnoilla on merkitystä. Elämämme ei ole juuri nyt sellaista kuin sen pitäisi olla, emme ole täydellisiä. Jumalalla on valta muuttaa kohtaloita. Ei siis pidä jämähtää siihen missä on, vaan kasvaa tuntemaan Jeesus ja sitä kautta myös hänen tahtonsa.
En usko, minä uskon vain että Taivaan isä tuomioi elämämme jälkeen. Jos Hän jatkuvasti jakaisi oikeutta niin kenestäkään ei voisi tulla syntinen eikä kukaan voisi tehdä väärää ja he saisivat rangaistuksensa jo maanpäällä. Nyt pitää vain kärsiä.. niinku muut uskovat ovat kärsineet maailmassa.
Okei oho