Nämä hallituksen ontelot ovat pelkkiä vellihousuja. Mitään ei uskalleta sanoa suoraan "ehkä leikkaamme Yleltä.... pitäisi kiinnittää huomiota kehitysapumenoihinkin ... ei luultavasti puututa ruotsinkielisen koulutuksen menoeriin ... ehkä työryhmässä katsomme valtion erilaisten tukiaisten määrää teollisuudelle ja kaupalle!" Voi kun valtiomiesmäisyyttä!
Nämä hallituksen ontelot ovat pelkkiä vellihousuja. Mitään ei uskalleta sanoa suoraan "ehkä leikkaam
Anonyymi-ap
4
229
Vastaukset
- Anonyymi
On sulla ongelmat
- Anonyymi
No mutta, alottaja on lukenu rivien väliä, Ei siellä lue mitää, mutta tosiasiassa YLE:n rahoituksesta tullaan hallituskaudella "Leikkaamaan" - sanoi Kok. Wallinheimo tänään IL-lehdessä !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mutta, alottaja on lukenu rivien väliä, Ei siellä lue mitää, mutta tosiasiassa YLE:n rahoituksesta tullaan hallituskaudella "Leikkaamaan" - sanoi Kok. Wallinheimo tänään IL-lehdessä !
niin potentiaali politiikolla on aina "ei tehdä mitään" ja sulla ei ole pieniä ongelmia
- Anonyymi
Sielä keskustellaan vaan pelisäännöistä 😃
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2172889
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1292831En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791816Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va731428Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371352- 471108
- 991011
- 110896
- 46843
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6843