Uusi sukupolvi

Anonyymi-ap

Jassoo, se on sitten ilmaantunut uusi sukupolvi kasvattamattomia kakaroita, sekä polkupyörällä että mopoilla liikkuvia. Molemmat ovat tietämättömiä siitä, että kun keulivat, niin kulkuvälinettä ei voi ohjata millään tavalla. Polkupyöräilijät rälläävät kevyenliikenteen väylällä etupyörä pystyssä. Ja niin hyvin ovat kasvatettuja, että kun äsken olin parvekkeellani, niin eikös vain nämä kullanmurut näyttäneet kieltä ja irvistelleet. Enemmän kuin viisi poitsua laumassa (10-15 v.)

Mopopoikia on liikkunut torin ympäristössä kai neljä, kaksi mopolla (nopeudesta päätelle kevytmoottoripyörällä), toisella sininen ja toisella vihreä ajopeli. Kahdella on monkeymopo. Äsken yksi sellainen päristeli kevyenliikenteen väylällä, yritti keuliakin, mutta ei onnistunut .Ja sen pakoputken voi korjata niistä mopoista. Ne isoilla mopoilla ajavat keulivat oikein olan takaa. Pelottaa.

Lienee turha toive anella poikien vanhempia kertomaan, että henki on herkässä, jos keulii ja tulee esim. auto tai jalankulkija vastaan. Ja huom. valvontakamerat on keksitty.

5

1498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Harmittaa myös jatkuvat ruuhkat Taavetissa. Jatketaan eteenpäin.

    • Anonyymi

      Voiko kirjaston risteykseen saada ympyrän tai liikennevalot. Ei viitsi sinne ruuhkaan tulla kun liikennne takkuaa

    • Anonyymi

      Voi hyvä? Luoja! Onkos Luumäellä nuorisoakin, olin siinä uskossa että väki vähenee ja viimeinen sammuttaa valot.

    • Anonyymi

      Mua harmitti tänään kanuunassa kun siellä oli jotkut sateenkaaribileet. Kumiliivimiehiä paikka pullollaan.

    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      🍑 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4205
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      115
      2536
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      68
      1068
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      198
      984
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      942
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      901
    7. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      884
    8. 36
      846
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      825
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      802
    Aihe