Trumpista ollaan paraikaa tekemässä presidenttiehdokasta puolueelle jos oikein ymmärsin. Trumpista voi tulla uusi Yhdysvaltojen presidentti. Kuitenkin nyt trumpista heitetään huhua kaikesta mahdollisesta, että Trump joutuisi lusimaan. Kertokaapa omia mielipiteitä.
Mielipiteitä trumpista
5
294
Vastaukset
- Anonyymi
Trump käy vitsistä hih.
- Anonyymi
Tai no kai trumppi on senthään parempi kuin Venäjän putin eli tässä tullaan siihen että kaikki on suhteellista. Mut pelottavanoloiselta hän vaikuttaa hieman. On kai trumpukka sanonu että tuomitsee Putinin teot. Toki voi olla että hän valehtelee ja kalastelee vain lisää äänestäjiä itselleen. Sen tiiän että ainakin trump ja putin on joskus olleet ystäviä. Heidän ystävyyssuhde pitkälti johtunut samoista poliittisista mielipiteistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai no kai trumppi on senthään parempi kuin Venäjän putin eli tässä tullaan siihen että kaikki on suhteellista. Mut pelottavanoloiselta hän vaikuttaa hieman. On kai trumpukka sanonu että tuomitsee Putinin teot. Toki voi olla että hän valehtelee ja kalastelee vain lisää äänestäjiä itselleen. Sen tiiän että ainakin trump ja putin on joskus olleet ystäviä. Heidän ystävyyssuhde pitkälti johtunut samoista poliittisista mielipiteistä.
Ne samat putinin ja trumpin poliittiset jutut on se, että rikkaat ja yrittäjät pyörittää heidän yhteiskuntaansa ja kaikilla muilla elämä on todella kurjaa eli heidän poliittinen systeemi on läpimätä kusetus&propaganda jossa kärsijöitä on liikaa. He väittää että heidän politiikka on realismia ettei voi tehdä mukavaa politiikkaa. Väärin voi tehdä mukavampaa joka ei ole kuitenkaan liian mukavaa eli maltillinen oikeistopuolue kokoomus osaa olla tarpeeksi mukava mutta ei taida Suomessa enää kokoomuskaan riittää suomalaisille vaan taitaa olla niin että nykyihminen haluaa enemmän pahaa vai onko näin kuitenkaan? Johtuuko kovemman oikeiston fanitus tyhmyydestä kuitenkin? Toivon niin! On totta että voi kriittisten lasien kautta kyseenalaistaa sitä ns rahan poltto politiikkaa jota mm SDP puolue on tehnyt mutta äärimmäisyyksiin tuntuu ihmiset menevän nykyään eli heti aletaan fanittaa (ihan simona) jotaki kovaa oikeistopuoluetta kun meillä on kuitenkin kokoomus ja keskusta jotka osaa painaa jarrua SDP puolueen välillä liian kovalle rahan polttamiselle mutta kokoomus ja keskusta kuitenkin ovat tarpeeksi mukavia mitä perussuomalaiset puolue ei tunnu oikeastaan olevan.
Siis trump, putin sun muut kovat oikeistoöyhöttäjät ja vasemman äärilaidan eli kommunismin fanittajat ovat aikamoinen riesa monille ihmisille ympäri maapalloa jota ovat olleet koko ihmiskunnan maailman historian aikana aina ja nykyään. - Anonyymi
Juuri näin. Iso vitsi onkin.
- Anonyymi
Trump on pelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061