Mulla sähkölasku kesällä 100 r

Syksyllä 2oo e
Ja kovalla pakkasella alle 3ooe

Tuleeko säästöö aurinko paneeleilla

Tyhmä Kysyjä
7310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

100 ruplaa on jo aika vähän.

Äänestä

En tiedä kesän enkä syksyn kulutuksia kun ei tule paneelien ansiosta kuin 50e luokkaa palautuksia kesältä ja syksyltä.

Äänestä
  • Miten tulee palautuksia talvella kun sähköö menee enmmänkin ja pörssisähkokin on kallista

    . Kestääkö paneelit pakkasta ja kunta ja jäätä.
    Tyhmä kysyjä

    Äänestä

  • Paljonko sijoitaa kun saa kesällä korkoo vaan. 15o e kk

    Äänestä

Mitä näin aktivoivaa kysytään seuraavaksi ?

Äänestä
  • Onko sulla paneelit katolla ja montako ja paljonko maksoit niistä

    Montako kilowattia saat palautusta kuussa

    Lataatko ppaneeleilla sähköauto päivisin kun aurinko,oaistaa entä talvisin.

    Oletko töissä ollenkaan kun lataat päivällä autoo ja kulutus on baan päivällä .
    Meillä mene sähköö,vaannikkalla ja talvella yli 2ooo kwh kuussa

    Äänestä

Sulle tulee suuret säästöt 2o vuodessa säästät saman kuin sijoitat nihin nyt huomenna elikkä 15 ooo e säästöö tosin katon huolto vaikeutuu ja punainen kattosi on ruma kun siinä on mustia pelti hökötuksiä
Ei enää, punakattoista. tupaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Syksyllä 2oo e
Ja kovalla pakkasella alle 3ooe

Tuleeko säästöö aurinko paneeleilla

Tyhmä Kysyjä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu