Typerää Aaltolan leimaamista

Anonyymi-ap

Kun Aaltola ilmoittautui presidentinvaaleihin ehdokkaaksi, oli vihervasemmistolainen siipi Iltalehdessä ja Ylen sivuilla jo seuraavana päivänä
tuhrinut Aaltolan mainetta myöhästyneillä veroilmoituksilla ja vielä myöhemmin
puheenpitämisestä SLEY:n tilaisuudessa. Oudon puolueellista mustamaalausta Ylenkin toimesta. Ei Aaltola välttämättä vastusta naispappeutta eikä homoseksuaaleja. Samaa voisi sanoa, mistä tahansa muusta presidentinvaaliehdokkaasta, joka vain sattuu käymään tietyn ihmisryhmän vieraana. Voisiko sitten Haavistoa leimata vaikkapa moottoripyöräkerho Helvetin enkeleiden jäseneksi, mikäli hän kävisi näiden klubilla lyhyesti vieraana? Aivan liikaa saa vihervasemmistolainen äänekäs siipi näkyvyyttä Iltalehdesssä, MTV:llä, Aamulehdessä, Yle:n ja Helsingin Sanomien sivustoilla. Liikaa on koitettu muokata ja manipuloida suuren yleisön ja äänestäjäkunnan näkemyksiä tuulesta temmatuilla möläytyksillä. Kaikenlaiset näyttelijät, pintajulkkikset ja muusikot ovat turhaan ottaneet kantaa heille kuulumattomiin asioihin. Presidentinvaaleihin ja hallituksen toimintaan.

14

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäähän sen Aaltolankin saada osansa median maalittamisesta! Ihan tasapuolisuuden nimissä ja argeologiset kaivaukset lienee jo käynnissä! Tuloksia voimme odottaa pian!

      • Anonyymi

        Kun rehdin oloinen Aaltolakin nostetaan lööppeihin negatiivisessa tarkoituksessa, niin herää kysymys, mistä löytyy se puhtoinen henkilö, jonka taustalta ei löytyisi jotain asiaa joka ei aiheuttaisi kenessäkään pahennusta.
        Jo 2000 vuotta sitten silloiset vallanpitäjät tuomitsivat ristinpuuhun henkilön, joka ei ollut syntiä tehnyt, silloinkin kansa hurrasi.
        Kun kenen tahansa meistä tekemisiä ja kirjoituksia ja puheita ruvettaisiin tonkimaan niin varmasti jokaisesta löytyisi lööppien ainesta.


    • Anonyymi

      Aaltolalla ei ole mitään jakoa pressanvaalissa.

      Kokoomus asettaa oman ehdokkaansa, jolloin Aaltolalle jää vain jämä-ääniä sieltä täältä.
      Jo 20 000:n kannattajakortin kerääminen tuottaa vaikeuksia ilman takana olevaa puoluetta.

      • Anonyymi

        Puolueitten ulkopuolelta tuleva rehelliseksi tunnettu henkilö jolla on vankkaa asiaosaamista on tervetullut koko kansan presidentiksi. Kannatan Aaltolaa Suomen seuraavaksi presidentiksi.
        Harmillista etten itse pysty allekirjoittamaan kannatuskorttia, mutta vaaleissa voin antaa ääneni kun vaalitoimitsijat käyvät kotonani äänestyspäivänä hakemassa äänestyslippuni kuten eduskuntavaaleissakin tapahtui.
        Onneksi meille liikuntavammaisille on järjestetty mahdollisuus kotiäänestykseen.


      • Anonyymi

        Aaltola on erinomainen presidenttiehdokas. Hän on tarpeeksi nuori ja valovoimainen.


      • Anonyymi

        Älä intoile. Aaltola on kansan keskuudessa ykkönen. Suoraselkäinen suomalainen mies ja vieläpä miehen näköinenkin.
        Hänestä saamme edustavan presidentin.


    • Anonyymi

      Puolueista valitut henkilöt joutuvat palauttamaan puolueen jäsenkirjansa presidentiksi valituksi tulemisensa jälkeen, joten Aaltola on sopiva henkilö presidentiksi kun ei ole minkään yksittäisen puolueen ehdokkaana.
      Täältä myös ääni Aaltolalle!

    • Anonyymi

      Aaltokin kannattaa mamu kiintiön nostoa Suomeen.

    • Anonyymi

      Aaltola tuli julkisuuteen tutkijan asemasta, mutta alkoi pian esittää omia käsityksiään ja mielipiteitään ilman että niillä olisi totuuspohjaa tai puolueettonta ja rakentavaa sisältöä. Hän "juopui" julkisuudesta, oppi median periaatteet ja ryhtyi politikoimaan ja päätyi presidenttiehdokkaaksi.

      En ole koskaan kuullut hänen keskustelevan esimerkiksi terveydenhoidosta, maataloudesta, sosiaaliturvasta, mediasta, perusoikeuksista, teollisuudesta, ammateista, ikääntymisestä ja vanhuksista, koulutuksesta tai kasvatuksesta. Kysymys kuuluu siis, kuka ja mikä hän oikeastaan on?

      Miksi media tuottaa meille jotakin Aaltolan kaltaisia yhden asian miehiä, joiden lausumisia ei kukaan halua kritisoida. Lopulta he päätyvät melkein Kaikkivaltaaiksi, tajuavat sen itse vasta kiistäessään sitä olevansa.

      • Anonyymi

        En ole koskaan tavannut enkä nähnyt Aaltolaa fyysisesti. Mutta julkisissa esiintymisissään hän on antanut vaikutelman että hän pystyy asialliseen keskusteluun kaikista yhteiskunnallisesti tärkeistä aiheista.
        Itse aion äänestää Aaltolaa.


    • Anonyymi

      Media repii jutut mistä vaan, ei mitään tolkkua millään . Kunhan otsikko myy.

    • Anonyymi

      Aaltola, Aaltola, Aaltola, Aaltola jne.
      Rehti suomi mies ei mikään kansan selän takana juoniva peluri.

    • Anonyymi

      Näitä suomen tuhoaja pressoja on jo ollut tarpeeksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      63
      3776
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3159
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      81
      2381
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1630
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1398
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      98
      1270
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      40
      1172
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1011
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      1005
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      49
      993
    Aihe