Mielipiteitä, kannattaako vuokrata tai ostaa?
Hietalahden pienkerrostalot?
3
217
Vastaukset
- Anonyymi
Asuntolainojen korot nouset/säästötileille ei makseta korkoja.
Aivan mielivaltaista touhua.Yhteiskunta huolehtii kyllä asuntolainojen koroista pankeille,jättä samalla huolehtimatta köyhän säästöeurot.Näille kun ei tasaarvolaki kuulemma yllä ja asiakaan tulee itse huolehtia säästökoroistaan.
Valitsemamme valtuutetut huolehtivat kyllä Pankeille asuntokorot.
Jättävät säästäjät korkojen ulkopuolelle. - Anonyymi
Ei ole monen minuutin homma siirtää ne ylimääräiset talletukset esim. norjalaisen lentoyhtiön tilille. Talletuskorkoa 3,15 % vaikka laitat tilille vain 100 euroa. Rahat voi nostaa pois milloin tarvitsee. Norjan valtio takaa, että saat rahat takaisin 100 000 euroon asti jos pankki menee nurin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033772Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii582362Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912276- 462170
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321511Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131277Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 651107
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211083