Yhtään senttiä ei löytynyt valtiolliseen rasisminvastaiseen työhön.
Kuinkas muuten, kun siitä ei olisi saanut kansainvälistä glooriaa. Mitäs sitä sellaiseen sijoittaa mistä ei saa suitsutusta ja kehuja muilta valtionpäämiehiltä.
Kuinkas muuten, kun siitä ei olisi saanut kansainvälistä glooriaa. Mitäs sitä sellaiseen sijoittaa mistä ei saa suitsutusta ja kehuja muilta valtionpäämiehiltä.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kelpaa sitä nyt käydä hallituksen kimppuun kun vihervasemmistä vätysteli koko hallituskautensa.
Sinun kelpaa käydä ex-hallituksen kimppuun kun hoitivat asiat kuntoon.
Rahan jakaminenko kuntoonlaittamista...
No mitkä asiat 😹😹😹😹😹
Onneksemme mykyiseltä hallitukselta löytyy kasapäin miljardeja laitettavaksi valtiolliseen rasisminehkäisytyöhön...
Löytyykö? Jäikö Sannan jäljiltä edes senttejä...?
Et huomannut ivaa viestissä ??
Rasisminvastaisessa työssä on ennaltaehkäisy rahaa säästävä toimi joka ei anna rasismille tilaa!Selvitettävä mikä aiheuttaa rasismia ja ketkä pelkää maahanmuuton vaarantavan oman taloudellisen tai turvallisen tulevaisuuden!
Raiskaus ja rikostilatoja kun ei mitenkään voi muuttaa positiivisiksi?
Olihan taas Persu apinalta aivoton avaus. Mikä sua vaivaa, luuletko saavasi jotain aikaa noilla jutuilla, vai oletko vaan noin reppana ilman elämää?
Apina ja gorilla kävelivät torilla... lauloi Viktor Kallborek.
Lauloi Rauli ''Badding'' Somerjoki
Onko Rauli nyt rasisti?
Muisti pettää ???
Lue: https://julkaisut.valtioneuvosto.fi/handle/10024/163577
Ei petä. Budjetti näytti 0€ tuossa kohtaa.
Joopajoo....
''Osana pääministeri Sanna Marinin hallitusohjelmaa toteutettavan toimintaohjelman toimenpiteet rahoitetaan osin suuntaamalla olemassa olevia määrärahoja toimenpiteiden toteutukseen ja niissä voidaan lisäksi hyödyntää EU-rahoitusta.''
Mitään ''korvamerkittyä'' rahaa ei ollut.
https://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/114-01.htm
Mielenpuolikkaat herättää laajemmin pahennusta kuin miehen.
Runsaat = russakat.
Aika lapsellinen ajatus malli, josta näkyy selvästi että kaikenlaisia sitä on olemassa, hyvähän se varmaan on kun edes omaa mielikuvituksen
Rasismi loppuu heti, kun jokainen aloittaa itsestänsä. Lopetetaan ihan ensin nämä tämäntyyppiset kirjoitukset mitkä oikein lietsoo rasismia.
Kirjoitit 2 x sanan rasismi.
Kaada itsellesi.
Ei mikään ongelma katoa jos ongelmasta ei puhuta.