Juuassa näitä on käytetty aapiskukkona ja tavujen opettelussa. Juuassa on kasvettu yleissivistävien lehtien parissa. Mitä muita vastaavia lehtiä löytyy?
Jallu ja Kalle...mitä muita?
19
727
Vastaukset
- Anonyymi
Vanhatien veivaaja oli aikanaan suosittu käsityölehti ja niksi eronen lehdessä oli maukkaita ruoka ohjeita.
- Anonyymi
Millä vuosikymmenellä kyseiset lehdet on ilmestyneet?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä vuosikymmenellä kyseiset lehdet on ilmestyneet?
Siinä aikalailla 90 luvulla ja 2000 luvun alun vaihteessa.
- Anonyymi
Nyt selvisi miksi Juukalaisten kirjoitukset ovat hieman omituisia.
- Anonyymi
Ratto lehteä luin myös lounastauolla jos joku oli pyyhkinyt perseensä aamuiseen vaarojensanomaan.
- Anonyymi
Itse kasvoin lapsesta teini-ikään myrkky lehden parissa. Kaupassa käydessä haaveilin ylähyllyn tissi lehdistä.
- Anonyymi
Hulkkonen villissä lännessä oli paras!
- Anonyymi
Viisi vuotiaana oli mielikuvitus ystävä, jolle opetin pimenäön persesilmään.
- Anonyymi
Playboy on nuorisolle hieman arvokkaampi valinta. Jallulla pärjää ja mielikuvitus kehittyy.
- Anonyymi
Itse kasvoin taaperona tutti suussa ja Jallu silmien edessä. Keskisivun pimperoa katsoin kuin hullu kuuta.
- Anonyymi
Missä voisin lainata Juuassa Jallu ja Kalle lehtiä?
- Anonyymi
Juuan kirjastosta löytyy Jalluja ja Kalleja. Hyvä valikoima ja vuosikerrat tallessa. Hieman spermaisia mutta se kuuluu asiaan.
- Anonyymi
Juukaan on lanseerattu Jallu junior lehti. Kehittää mieltä ja kieltä.
- Anonyymi
Tämä nykyinen "tuttisukupolvi"otti siis oppinsa uudistuneen Kallen gay-sivuilta. Me luimme siinä iässä vielä Tex willereitä ja Korkeajännitystä ennekuin alkoi saada käsiinsä vanhaa hetero Kallea ja Jallua. Ei ihme kun pojat viihtyvät yöparkissa.
- Anonyymi
Ensi jouluksi Jallu kalenteri joissa suklaan sijaan on erillaisia stringejä, nahka-asuja ja pillun hajuinen saunavesi aromi.
- Anonyymi
Juuka Bemu by night!
- Anonyymi
Ensimmäiset sanat jonka opin oli Jallu ja pillu ja tavutin ne myös. Opettelin matematiikkaa pillu ja kiveskarvoja laskemalla.
- Anonyymi
Ratto on monipuolinen käsityöläisten lehti.
- Anonyymi
N.Y.R.K.K.I.
A.N.U.K.S.E.E.N.
K.I.I.T.O.S.H.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3613102Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991295Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24951- 33847