Viikatemiehestä...

Kookos

Aattelin vaan, kun kerran pelasin semmosella "valmisperheellä" joka siis asui olikohan se Outolaaksossa. No joka tapauksessa, yhden simin muistoissa oli Viikatemiehen kanssa pelehtiminen!!! Miten se voi olla mahdollista? Miten Simin saa Viikatemiehen kanssa tutustumaan? :o Tätä minä ihmettelen. KIITOS vasatnneille.

5

1141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kookos

      Tuli vähän kirjotusvirheitä. Alkää välittäkö!

    • soze

      En usko, että se pelehtiminen varsinaisesti onnistuu, koska Viikatemiehelle ei pysty puhumaan.

      Mutta hackilla voi saada Viikatemiehen lapsen. Lapsista ei kuitenkaan tule pieniä viikatemiehiä, niillä vain on Viikatemies isänä..


      Hackin saat täältä
      http://www.insimenator.net/viewtopic.php?t=7

      Yliopistoon on oma versionsa kyseisestä modista, joten älä lataa tuota, jos sinulla on lisäosa.

      Siellä on kolme erilaista pakettia, missä on eri toimintoja, joten valitse niistä mieleisesi. Se, millä saa Viikatemiehen lapsen, on InSIMenator 1.6 OBJ.zip.


      Tässä laitteessa on monia ominaisuuksia. Kun klikkaa laitteen keskiosaa, saa vaihtoehdoiksi mm. kaksoset, alienraskauden, viikatemiehen lapsen (grimpregnation) ja lapsen jopa itsesi kanssa. HUOM. Tässä voi myös keskeyttää raskauden!

      Tuolia klikkaamalla voi mm. tappaa siminsä 9 eri tavalla ja ohjata vierailevaa simiä.

      Vasenta reunaa klikkaamalla pystyy vanhentamaan simin sekä määrittämään iän (eli nuoremmaksi tai vanhemmaksi), ikäkauden keston, ja määrämään viikonpäivän..

      Oikeaa reunaa klikkaamalla pystyy vaihtamaan kuntotasonsa, parantaa kouluarvosanoja, uudelleennimetä, tavoitteen vaihtaminen jne..

      • bogirl

        Eli naapurustossa koodi
        boolprop testingcheatsenabled true
        Sitten mene perheen luontiin ja paina ihan ekana Shift N. Sinne tulee semmoinen ilmoitus sinne ylänurkkaan ja sit siellä asuissa voi valita myös viikatemiehen asun. (tais olla toisiks viimenen sivu niistä kokonaisista asuista)


      • Pippuri07

        Tiedätkö että miten tämä onnistuu pelikonsolilla?


    • Angela

      ...voi vissiin muuttaa perheeseen asumaankin?? Ainakin se oli siellä listassa, kun koodilla yrittää muuttaa simiä taloon Tombstone of Life and Deathin kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      76
      5235
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      64
      4659
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      125
      4601
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      338
      1937
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      86
      1579
    6. 92
      1514
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1476
    8. 334
      1141
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      981
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      52
      933
    Aihe